Systemy operacyjne

Windows 10 Mobile dostanie bardzo ważną aktualizację

przeczytasz w 1 min.

Producent szykuje aktualizację, po której smartfony z Windows 10 Mobile będą mogły obsługiwać czytniki linii papilarnych.

Windows 10 Mobile wyraźnie przegrywa konkurencję z Google Android oraz Apple iOS, którym nie może dorównać pod względem popularności. Wbrew wizjom niektórych Microsoft nie zdecydował się jednak na porzucenie swojej mobilnej platformy i stara się systematycznie ją rozwijać. Wkrótce ma być to wyraźnie potwierdzone.

Źródła bliskie producentowi sugerują bowiem, iż na początku lata Windows 10 Mobile dostanie bardzo ważną aktualizację. Dzięki niej producenci smartfonów z mobilnymi okienkami będą mogli implementować w nich czytniki linii papilarnych.

Oczywiście mogli robić to również do tej pory, ale nie miało to większego sensu skoro brakowało wsparcia oprogramowania. HP wyszło jednak z innego założenia i pokazany w lutym HP Elite x3 w czytnik linii papilarnych wyposażono. Tyle tylko, że model ten pojawi się w sprzedaży latem, a zatem najpewniej już po omawianej aktualizacji.

Źródło: theverge

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Nie ukrywam że byłem wielkim fanem Windows Mobile. Najpierw miałem klasyczną Lumię 520, potem wyższe modele. Przez długi czas miałem nadzieję, że ten system to szansa na nowe otwarcie w segmencie mobilnym. Niestety, brak ciekawych aplikacji w sklepie, kulawe aktualizacje po których telefon wariował itd. spowodowały, że od tygodnia jestem (szcześliwym) posiadaczem urządzenia na Androidzie. I jakoś nie żałuję.
  • avatar
   Konto usunięte
   -3
   Ten system po dwukrotnym oszukaniu klientów już nie istnieje. Udział w rynku na poziomie błędu statystycznego
   • avatar
    Helldriver
    0
    Na lumii 535 ta 10 jest do doopy.Zabrano wiadomosci głosowe.Tel nie czyta już esów i nie ma wybierania głosowego.A co Cortaną w Polsce to nie wie nikt.
    • avatar
     nicor999
     0
     Więcej Reklam :)
     Osobiście sam posiadam Lumie 640 w wersji LTE. Wcześniej przez jakiś czas używałem 520 i K&M.
     Telefonu używam tylko do rozmów, smsów i nawigacji (genialnej, zaczynałem od Nokii). Bardzo dobrze działa w tych funkcjach, płynnie itd.
     Poza tym ilość aplikacji jest naprawdę uboga.
     Najbardziej brakuje mi wsparcia czołowych producentów serwerów NAS dla Windows Mobile.
     Dodatkowo po podłączeniu słuchawki BT obsługującej dwa telefony jednocześnie potrafi zawiesić system na obu i to nawet podczas rozmowy. Nie pomogły aktualizacje itp. Sytuację ratuje twardy reset (wyjęcie baterii), jeżeli można to nazwać ratunkiem :)
     To był chyba ostatni telefon, który kupiłem z Windowsem. Pomimo jego zalet wcześniej wymienionych nie przekonam się już do tego systemu przez podejście producentów różnego oprogramowania.