Systemy operacyjne

Windows 10 odbierany bardzo ciepło, ale są nieliczne głosy niezadowolenia

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
99 komentarzy Dyskutuj z nami

A jak wam podoba się nowy system?

Windows 10

Z ostatnich informacji ujawnionych przez Microsoft dowiedzieliśmy się, iż Windows 10 może pochwalić się już ponad 75 milionami aktywacji. System bardzo szybko trafia zatem na komputery i tablety kolejnych użytkowników. Czy są oni jednak z niego zadowoleni?

Z badania przeprowadzonego przez Brandwatch wynika, że jak najbardziej tak. Pod lupę wzięto portale społeczościowe i wpisy, jakie w związku z Windows 10 są w nim umieszczane. Udało się zebrać około 1,2 miliona komentarzy związanych z nowym systemem, z czego wybrano następnie 7000, które posłużyły do przygotowania poniższych statystyk.

Statystyk bardzo optymistycznych dla producenta. Okazuje się bowiem, że w dniu premiery systemu aż 92% opinii nacechowanych było pozytywnymi komentarzami. Z czasem nieco się to zmieniło, ale średnia i tak jest bardzo dobra i obecnie wynosi 86%.

Niezadowoleni są zatem w zdecydowanej mniejszości. Na co jednak narzekają? Najgorzej wypada Office Suite, Taskbar i Action Centre. Najmniej uwag pojawia się natomiast w stosunku do Cortany oraz nowej przeglądarki internetowej - Edge.

Windows 10 krytykowane elementy

Naturalnie jak do każdej tego typu analizy tak i do tej podchodzić trzeba z pewnym dystansem. Jest to jednak doskonała okazja do tego, aby zapytać was o doświadczenia z Windows 10. Jak podoba wam się nowy system?

Źródło: blog.gsmarena, brandwatch

Komentarze

99
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ChrisDeFirenze
  Statystyka na podstawie 0,58% opinii, jej...
  Musiała być ostra selekcja.
  Ciekaw jestem kwoty, jaką Microsoft wydał na kupien.. tfu, wsparcie tego badania..
  32
 • avatar
  Dragonik
  Jak ktoś lubi jak mu się same dane wysyłają i się cieszy to jego sprawa.
  17
 • avatar
  Marucins
  "Udało się zebrać około 1,2 miliona komentarzy związanych z nowym systemem, z czego wybrano następnie 7000, które posłużyły do przygotowania poniższych statystyk."

  WYBRANO

  I to świadczy co można zrobić z tym całym ich "badaniem".
  17
 • avatar
  diwad2510
  Te statystyki to jakaś kpina Microsoft wspomógł ich badania.
  Według mnie te pozostałe opinie niewzięte pod uwagę to są poprostu niewygodne dla pewnych osób i koniec niestety żyjemy w świecie w którym za pieniądze można załatwić wszystko
  7
 • avatar
  neXt___
  To dobry system. Gdyby nie ta akcja z wysyłaniem wrażliwych danych, zostałby godnym następcą 7 i nikt by nie pisnął. Myślę, że rzeczywiście 10 jest odbierany pozytywnie, a 10% niezadowolonych robi szum - tak jak w przypadku innych produktów. Nie od dziś wiadomo, że negatywne opinie są wygłaszane znacznie chętniej od pozytywnych.
  6
 • avatar
  Miras1990
  Ja już podziękowałem Microsftowi za ten system. Nie mam zamiaru go instalować tylko po to żeby zagrać w Gry na DX 12.
  4
 • avatar
  teneo
  Uczestniczyłem w programie Insider i właśnie pozbyłem się win 10. Z jakiego powodu. Ten system jest w fazie testów i ciągle nie jest gotowy. Wiele rzeczy na nim nie chodzi m.in praktycznie wszystkie Need For Speed, za to 'chodzi' kilka rzeczy wbrew mojej woli. Do tego w czasie 6 tygodni aktualizacja polegała na postawieniu całkiem nowego systemu. System zajął ze śmieciami 80GB. Mam dosyć takich aktualizacji. Moim zdaniem należy poczekać jeszcze rok zanim win 10 będzie użytecznym systemem. A na plus należy zapisać, że wszystkie aplikacje uruchamiają się szybciej bez zbędnego delay. To tyle. Poczekam na gry pod dx12 i może wtedy wrócę do win10
  3
 • avatar
  Atak-Snajpera
  " Posiadam wersję Pro więc system jedynie informuje mnie o dostępności aktualizacji poszczególnych programów/sterowników ale to ja decyduje o tym czy je pobiorę."

  Pro wersja umożliwia tylko opóźnienie. Wszystkie aktualizacje i tak ci się zainstalują. To tylko kwestia czasu.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Co mi się nie podoba? Bajzel w odinstalowaniu programów. Aplikacji ze sklepu nie można odinstalować przez panel sterowania, tylko przez menu start. Trochę mi to zajęło, zanim połapałem się, jak to zrobić.

  No i duży minus za brak Cortany u nas.
  1
 • avatar
  kazik1902
  Ja jestem załamany po aktualizacji. Komputer włącza się 4 razy dłużej, często się wiesza i ma problemy z dźwiękiem. Menu Start, pasek startowy, centrum powiadomień i w sumie jakiekolwiek okna uruchamiają się nieziemsko długo. Wydajność gier, głównie starszych, bardzo się pogorszyła.
  Jeżeli do końca września żadne aktualizacje nie zmienią tego stanu rzeczy to wracam do Windows 8.1 i pozostaję z nim przez najbliższe pół roku.
 • avatar
  prime27pl
  Zmieniłem na 10 wszystko śmiga .
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Ale widać po statystykach, że Win10 idzie jak burza, a dopiero kilka % nowych komputerów jest z nim sprzedawanych. Na gwiazdkę 2015 będzie już 80% nowych laptopów sprzedawanych z Win 10. Wtedy będą nowe wzrosty. Za rok Win 8.1 osiągnie stały poziom Win 8.0, czyli ~3% rynku. Win 7 będzie tracił bardzo pomału ze względu na rynek korporacyjny, który będzie go utrzymywał.
  -2
 • avatar
  gipsu27
  Jak dla mnie Windows 10 jest jak najbardziej udanym systemem. Można powiedzieć że jest to stary dobry Windows w nowym wydaniu. Dużo bardziej Intuicyjny niż 8.1. Wszystko jest pod ręką do tego wróciło Menu Start które każdy może ustawić pod siebie. Posiadam wersję Pro więc system jedynie informuje mnie o dostępności aktualizacji poszczególnych programów/sterowników ale to ja decyduje o tym czy je pobiorę. Pozytywnie zaskoczyła mnie również nowa przeglądarka od Microsoft 'u. Windows Edge działa dużo szybciej. Otwiera się błyskawicznie po kliknięciu ikonki i nie raz zawstydził już opera i Chrome które również posiadam. Co prawda pod obciążeniem potrafi się wyłączyć ale po ponownym otworzeniu otwiera wszystkie ostatnie karty. Zresztą Microsoft poinformował nas o tym że w dniu premiery nie będzie ona w 100% dopracowana. Czekam tylko na obsługę rozszerzeń żeby pozbyć się zbędnych reklam i o konkurencji można zapomnieć.

  Moim skromnym zdaniem opinie negatywne o tym systemie wystawiają tak naprawdę Ci którzy wgl nie mieli z nim styczności. Już kilka razy spotkałem się z sytuacją gdy ktoś mówi że Win 10 to "nieudany" system a tak naprawdę nigdy nie widział go nawet na oczy. Do tej grupy dorzucić można jeszcze osoby które chętnie ściągają z Internetu pirackie gry i programy. Po tym jak Microsoft ogłosił że Win 10 będzie automatycznie wyszukiwał takie programy i je blokował nie ma co się dziwić że są niezadowoleni.

  Jak dla mnie Microsoft odwalił kawał dobrej roboty :)
  Pozdrawiam.
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  #nieliczne
 • avatar
  manioor
  Olaboga dane wysyłają, a w kieszeni Android i w pełni wypełniony profil na FB. Pozazdrości ignoranctwa :)
 • avatar
  SirMichael
  WIN 10 nie jest za darmo... Microsoft zabiera ci duszę.
 • avatar
  sadys
  Jak pokazuja testy - wzorst wydajnosci w granicach bledu pomiarowego. DX12 w tej chwili jest niewiadoma. Z 2 strony - brak kontroli nad aktualizacjami ( co bym od biedy zrozumial jesli dotyczylyby tylko poprawek bezpieczenstwa ) plus inwigilacja gorsza niz na androidzie i facebooku. Dziekuje zostane przy 7 w ktorej mozna wiekszosc szpiegow od MSa zablokowac/usunac. W 8.1 nie jest juz to takie proste a w 10 z racji braku kontroli nad WU - praktycznie niemozliwe.