Systemy operacyjne

Windows 10 na 600 milionach urządzeń

przeczytasz w 1 min.

Firma Microsoft pochwaliła się, że jej system operacyjny Windows 10 został już zainstalowany na ponad 600 mln urządzeń, na czele z komputerami.

Jak ma się Windows 10? Firma Microsoft pochwaliła się, że jej najnowszy system operacyjny jest już zainstalowany na 600 milionach urządzeń (przede wszystkim są to komputery, ale też na przykład konsole Xbox One).

W ciągu pół roku zasięg „Dziesiątki” zwiększył się o 100 milionów. Z jednej strony to bardzo dobry wynik, ale z drugiej – to wciąż daleko do miliarda, który według początkowych szacunków miał zostać osiągnięty w 2018 roku. Od jakiegoś czasu nie wierzy w to już nawet sam Microsoft.

Statystyki dostarczane przez statcounter pokazują, że nowi użytkownicy systemu Windows 10 to przede wszystkim ci, którzy dokonali aktualizacji z Windows 7. Posiadaczy urządzeń z tym ostatnim wciąż jest jednak więcej.

Windows 10 statcounter

A czy ci, którzy mają „Dziesiątkę”, chętnie ją aktualizują? Statystyki pokazują, że nie jest z tym tak najgorzej. Aktualnie co piąte urządzenie ma już zainstalowane Fall Creators Update, więcej niż trzy na pięć – Creators Update, a 13,6 proc. – Anniversary Update.

Windows 10 wersje

Na jakim etapie Wy jesteście? Macie Windows 10? A jeśli tak, to w jakiej wersji?

Źródło: ghacks, statcounter

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Rebelmind
  4
  Nope, nadal Win 7 x64 SP2. Dopóki cała platforma nie wyzionie ducha, dopóty OS pozostanie BZ.
  • avatar
   Damian_jo
   3
   "Firma Microsoft pochwaliła się, że jej system operacyjny Windows 10 został już zainstalowany na ponad 600 urządzeniach, na czele z komputerami." - na ponad 600 milionach urządzeń :)

   Co do samego OS'a - z XP'eka z trudem przesiadłem się na 7kę z racji przyzwyczajenia, jednak zostałem przy nim ze względu na lekkość, możliwości i rzadkość występowania blue-screenów (chyba faktycznie najlepszy system do tej pory), miałem możliwość zmiany na 8, 8.1 czy 10 ale muszę czuć różnicę i wielką potrzebę zmiany, a nie na siłę wciskane directx'y i inne pierdoły do życia mi nie potrzebne - tak, korzystałem zarówno z 8 jak i 8.1, na początku nie pasował mi brak "startu", ociężałość systemu czy te cholerne kafelki. Windows 10 jest nadal ociężałym systemem do którego bez ssd'eka nie podchodź.
   Fakt faktem - taka jest kolej rzeczy - wreszcie na 10kę lub kolejny z OSów przejdziemy - ale myślę że tak szybko jak z XP'ekiem 7ka sobie poradziła - tak szybko 10ka/następca z 7ką sobie nie poradzi.
   • avatar
    sebmania
    2
    Dysk SSD i każdy Windows jest najlepszy i najszybszy.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Używam windowsa 10 od dwóch tygodni, to szczerze mówiąc nie jestem wcale zadowolony :(. Nowy system co prawda umożliwił mi korzystać z gier pod windows 10, ale poza tym, to ani jednej zalety jeszcze nie dostrzegłem. Brak przydatnych przycisków i funkcji, które były w windows 7, a nawet wygląd nie jest już tak miły dla oka (brak tych przezroczystości okien). Mam wrażenie, że w ostatnich latach microsoft w uparty sposób zaczął zmieniać wszystko na siłę, tyczy się to tak tak windowsa, jak też konsoli xbox.
     • avatar
      hex3n
      0
      Windows 10 ma już 2 lata ale komentarze tu są identyczne jak miesiąc po premierze. Rozumiem że ludziom sypie się W10 i ciągle mają problem z jakimś sterownikiem. Dzieje się tak bo większości z nas w Polsce nie stać na nowy sprzęt. Jeśli kupujemy nowy zestaw i chcemy na nim używać W7 to jest to totalny absurd. Ja mam Windows 10 od samego początku i nie narzekam. Nie wiesza się. Chodzi jak burza. Nie widzę dziś żadnej alternatywy.
      • avatar
       MarTum
       -9
       W10 - Zdecydowanie najlepszy OS w historii.