Systemy operacyjne

Windows 7 Beta 1 wyciekł do Sieci

Michał Szukała | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Pierwsza wersja beta nowych „okienek”, miała zostać zaprezentowana szerszej publiczności dopiero 5 stycznia 2009 roku, w ramach programu Customer Preview Program, w którym będzie mógł brać każdy, kto będzie zainteresowany testami „siódemki”. Wygląda jednak na to, że można się z nią zapoznać już teraz, jako że obraz ISO Windows 7 w dniu 27 grudnia wyciekł do Internetu. Chodzi o kompilację 7000 32-bitowej wersji systemu. Całość zajmuje 2.44 GB i zapewne znajdzie się wielu chętnych do jej przetestowania.

Niektórzy użytkownicy Windows Vista deklarują nawet, że tak bardzo nie lubią tego systemu, że zainstalują pierwszą wersję Windows 7, która będzie nadawała się do codziennego użytkowania. Beta 1 ma szanse takową być, bo w stosunku do poprzedniej wersji zdecydowanie poprawiła się stabilność – mówi się nawet, że jest to jedna z najbardziej stabilnych i dopracowanych wersji beta w historii systemów operacyjnych Microsoftu.

Proces instalacyjny „siódemki” trwa około pół godziny i do złudzenia przypomina instalowanie Windows Vista. Windows 7 Beta 1 jest już wyposażona w takie nowości, jak udoskonalony pasek zadań, rozbudowany Paint, czy też drobną, ale spektakularną animację wyświetlaną podczas wczytywania systemu.

Funkcjonalność „siódemki” jest już prawie gotowa, teraz Microsoft będzie miał blisko rok na optymalizację i przetestowanie systemu. Zapowiada się solidny produkt.

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mszark
  słuchajcie, na screenach w sieci widać, że jakoby po instalacji systemu na dysku zajęte było tylko 2GB? Czy to jest możliwe? instalował ktoś?
 • avatar
  Konto usunięte
  u mnie po instalacji na Virtual PC zajmuje 3,7GB
  ogólnie zapowiada się bardzo dobrze a jak wyjdzie to zobaczymy :]
 • avatar
  mszark
  3.7 to i tak dużo lepszy wynik niż vista. Ciekawe jak z 64-bitową 7-ką. U mnie po wywaleniu vlitem zbędnych języków i sterowników to i tak 8GB na 64 bitowej viscie.
 • avatar
  Konto usunięte
  spektakularna animacje? Poprzedni build zajmuje ponad 7GB - az mi sie nie chce wierzyc ze tak zmniejszyli rozmiar..
 • avatar
  mszark
  Nie tyle zmniejszyli co może instalator już nie wali wszystkiego na HDD tylko to co rzeczywiście jest potrzebne.
 • avatar
  Konto usunięte
  Śmieszne, nawet bardzo!:D W tym newsie jest wiele zabawnych stwierdzeń, np.:

  - niektórzy użytkownicy Windows Vista deklarują nawet, że tak bardzo nie lubią tego systemu, że zainstalują pierwszą wersję Windows 7, która będzie nadawała się do codziennego użytkowania.

  Rzeczywiśćie, BETA będzie lepsza w codziennym użytkowaniu. Sfrustrowani użytkownicy:) Haha!

  - mówi się nawet, że jest to jedna z najbardziej stabilnych i dopracowanych wersji beta w historii systemów operacyjnych Microsoftu.

  Och, jak wiele rzeczy się mówi... Mówi się, że zastąpi XP, ale też mówi się, i to już od tysięcy lat, że w 2012 roku będzie koniec świata:D Nie wspominająć już o III WŚ - też się dużo mówi!

  - nowości systemu: udoskonalony pasek zadań, rozbudowany Paint, spektakularna animacja wyświetlana podczas wczytywania systemu.

  Same nowości! Naprawdę warto instalować BETĘ, chociażby dla samego Painta.

  2.44GB po instalacji BETY1? TO DUŻO, bo 2.44GB zajmuje sam core Siódemki z Paintem, nowym pasekiem i spektakularną animacją (jako screensaver).

  W notku z dyskiem 5400 mam Vistę (na 7200 musi "szaleć"), trochę poustawianą i w życiu nie zainstaluję 7 przed oficjalnym releasem. Ponieważ poustawiana Vista to po prostu Windows 7 bez zmienionego layouta:D Ale o wygląd zatrosczy się dobrze nam znany StarDock, jeśli jeszcze istnieje. Microsoft ma łeb do zbijania kasy - nie narobi się, a kasę trzepie po mistrzowsku:)
 • avatar
  Konto usunięte
  To użytkownicy Visty w końcu odetchną od zastanawiania się dla czego vista jest bardzo zła,bo przecież u nich "wszystko działa", a u posiadaczy xp nie wiele się zmieni bo 7 to usprawniona vista, ale nie usprawniony xp...
  spektakularna animacja:D
 • avatar
  kashpir
  nowy paint + animacja podczas wczytywania systemu mnie przekonała - rzucam xp!
 • avatar
  Pisschrist
  A ja mam pytanie- czy oprocz tego painta da się cokolwiek na tym odpalić? Bo nigdy jeszce nie mialem stycznosci z beta windy wiec nie wiem na jakiej zasadzie to dziala, a bardzo chcialbym przetestowac ta 7...
 • avatar
  Konto usunięte
  Sam mam od jakiegoś czasu Win.7 i powiem ze sprawuje się naprawdę dobrze jest znacznie szybszy niż Vista no i troszkę od XP ale podkreślam ze to dopiero pre-beta !!! Co do aplikacji no niestety niektóre rzeczy nie chodzą np: GTA IV :/ no i podobno CoD 5 ale to mi jest obojętne xD co do programów to na razie nie działa mi tylko Chamahi a tak to reszta śmiga . Wcześniej używałem jako 2 systemu Viste Ultimate ale myślę ze jak wyjdzie pełna Beta Win 7 to całkowicie się na nią przerzucę .
 • avatar
  Konto usunięte
  Sam mam od jakiegoś czasu Win.7 i powiem że sprawuje się naprawdę dobrze jest znacznie szybszy niż Vista no i troszkę od XP ale podkreślam ze to dopiero pre-beta !!! Co do aplikacji no niestety niektóre rzeczy nie chodzą chodzić np: GTA IV :/ no i podobno CoD 5 ale to mi jest obojętne xD co do programów to na razie nie działa mi tylko Chamahi a tak to reszta śmiga . Wcześniej używałem jako 2 systemu Viste Ultimate ale myślę ze jak wyjdzie pełna Beta Win 7 to całkowicie się na nią przerzucę .
 • avatar
  Pisschrist
  A jeszcze pytanie- co ze sterownikami i directx??