Oprogramowanie

Windows 7 pojawi się nieco później

przeczytasz w 0 min.

W kilka miesięcy po premierze Windows Vista po raz pierwszy usłyszeliśmy o następcy Windows 6.0.6000. Pojawiły się nawet spekulacje, że nowy system zostanie zaprezentowany szybciej niż mogłoby się nam to wydawać. Pierwsze dane, zrzuty ekranów nieco podgrzewały atmosferę. Fakt, że nie wszystkie prezentowane w sieci informacje były prawdziwe nie miał już tak dużego znaczenia. Sygnał o Windows 7 po prostu dobrze zgrał się z kiepskimi nastrojami wśród średnio zadowolonych użytkowników Visty.

Jak się jednak okazuje, następca Windows 6 nie pojawi się tak szybko. Wczesne zapowiedzi wskazujące na premierę w roku 2009 można włożyć między bajki. Bardziej prawdopodobny wydaje się rok 2010. Microsoft zapowiedział, że nie popełni już błędu Windows XP - polegał on na zbyt długim okresie między premierą XP i Visty. Mimo wszystko premiera Windows 7 w dwa lata po MS Vista to trochę za szybko. Gotowego systemu należy spodziewać się w pierwszej połowie 2010.


Swoją drogą, ciekawe czy do tego czasu firmie z Redmond uda się rozwiązać problemy związane z Vistą. Z dobrych źródeł wiemy, że Service Pack 1 wnosi wiele poprawek, a kto wie czy Microsoft z czasem nie pokusi się o wydanie drugiej odsłony SP.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login