Systemy operacyjne

System Windows 8.1 jest już w wersji RTM

przeczytasz w 1 min.

Firma Microsoft ogłosiła zakończenie prac nad Windows 8.1. System trafił do fazy RTM i został rozesłany do producentów.

windows 8.1 system ukończony wersja rtm

Firma Microsoft ogłosiła, że prace nad nadchodzącym systemem Windows 8.1 i Windows RT zostały już oficjalnie zakończone, a sam system trafił już do fazy RTM (release to manufacture). Oznacza to, że gigant z Redmond jest już na ostatniej prostej przed premierą aktualizacji dla Windows 8.

Niedawno informowaliśmy, że firma Microsoft planuje udostępnienie obrazów ISO systemu Windows 8.1 producentom sprzętu jeszcze w sierpniu, wiązałoby się to z koniecznością wcześniejszego opracowania finałowej wersji systemu. Zgodnie z przeciekami, ta miała zostać opracowana w okolicach połowy sierpnia.

Jak się okazuje, firma Microsoft oficjalnie potwierdziła, że system Windows 8.1 jest już w wersji RTM, co oznacza, że zakończono nad nim prace. Teraz producent będzie szykował odpowiednią kampanię marketingową oraz przygotowywał się do oficjalnej premiery systemu. Warto dodać, że z chwilą wejścia systemu w fazę RTM, do producentów sprzętu zostały rozesłane obrazy systemu, tak, aby ci mogli wdrożyć Windows 8.1 dla swoich komputerów OEM.

Niestety, jest małe ale, otóż jak zapewniają przedstawiciele firmy Microsoft, system Windows 8.1 nie zostanie udostępniony wcześniej dla subskrybentów usług MSDN oraz TechNet – co było już niemalże tradycją. Jak się okazuje, będą oni musieli poczekać na system, do jego oficjalnej premiery, czyli do 18 października.

windows 8.1 blue logo rtm ukończony

Warto dodać, że tuż po ogłoszeniu tej informacji, do sieci wyciekła już chińska kompilacja x64 systemu Windows 8.1 RTM Enterprise, niewykluczone, że w najbliższym czasie będą wyciekały kolejne buildy RTM, zawierające inne pakiety językowej. Uprzedzamy jednak, aby do takich wycieków pochodzić z ostrożnością, gdyż mogą to być spreparowane wersje systemu, zawierające złośliwe oprogramowanie.

Źródło: Blogs.windows, NeoWin

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mardun
  2
  Wow, Porażka 8.1 gotowa ! Gdzie te kolejki ?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   I tak jest ch..owy.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    你好!
    • avatar
     kukucz
     0
     O 1:22 naszego czasu własnie Microsoft zaczął wystawiać obrazy dla producentów komputerów ze statusem Direct OEM.
     • avatar
      SoundsGreat
      0
      Od miesiąca używam 8.1 w wersji Pro Preview i to bardzo szybki, stabilny i ładny system moim zdaniem. Chętnie wyposażyłbym bym w niego mój komputer na stałe.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ciekawe, czy wersja 8.1 rowniez posiada backdora.

       http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/luki-bezpieczenstwa/2013/08/niemcy-ostrzegaja-przed-windowsem-8