Oprogramowanie

Windows 98 na Fluent Design. Tak system mógłby dziś wyglądać

przeczytasz w 1 min.

Czas mija nieubłaganie i bardzo szybko. Korzystaliście z systemu Windows 98? A wiecie, że liczy on sobie już ponad 20 lat? Mimo tego niektórzy o nim nie zapominają.

Koncepcyjna wizja Windows 98 na Fluent Design

Do sieci trafił krótki, ale bardzo interesujący materiał, który przedstawia wizję systemu Windows 98, jakiej zapewne większość osób do tej pory nie widziała. Przygotowany koncept bazuje na stylu Fluent Design, który jest obecnie wykorzystywany jest przez Microsoft przy rozwoju Windows 10.

Wspomniany koncept możecie zobaczyć poniżej. Autorowi udało się uchwycić kilka najistotniejszych elementów systemu. Nie da się ukryć, że całość wygląda zupełnie inaczej i dobrze wpisuje się w obecne standardy. Czy lepiej od oryginału? To musicie ocenić sami.

Od której wersji zaczęliście przygodę z systemami Windows? Od Windows 98, a może jeszcze wcześniej? Dla młodszych powyższy materiał może być nieco mniej interesujący.

Będąc przy Fluent Design warto przypomnieć, że w bliżej nieokreślonej przyszłości ponownie zostanie on zaakcentowany w kontekście Windows 10. Microsoft szykuje się bowiem do zauważalnej korekty wyglądu interfejsu.

Źródło: @zeealeid

Warto zobaczyć również:

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  brettsinclairdannywilde
  6
  Zaczynałem w Basic'u na Timexie 2048, po erze 8 i 16 bitowców przesiadłem się na PC i Dos - wtedy jeszcze chyba była wersja 4.0, potem przez długi czas Windows 3.1 + Win G + Win 32s. Win 95 jakoś mnie nie zainteresował i nigdy go nie miałem, krótko używałem Win 98, bo szybko się przesiadłem na Win 98 SE, który był używalny w przeciwieństwie to startowej wersji, potem Win NT, Win ME i 2000. No i na końcu kolejno XP --> Win 7 --> Win 10.
  • avatar
   metalmorphosis
   3
   Mój początek był w dosie. Dopiero potem pojawił się u mnie win 3.11
   • avatar
    SuperTurboUser
    2
    Doskonale pamiętam Windows 98, ale równie dobrze pamiętam wcześniejsze i późniejsze systemy operacyjne. Zaliczyłem poniższe:
    BASIC 2.0 (Commodore 64)
    GEOS 64 (Commodore 64)
    MS DOS 6.22
    Windows 3.1/3.11
    Windows 95 (OSR2/OSR2.1)
    Windows 98/98SE
    Red Hat Linux 5
    Windows Me
    Windows 2000
    BeOS
    Windows XP/SP 1/SP 2/SP 3
    Mandrake Linux
    Mandriva Linux
    SUSE Linux
    Slackware Linux
    Windows XP 64-bit
    Debian Linux
    Windows Vista
    Windows 7
    Corel Linux
    Ubuntu/Kubuntu/Ubuntu Server/Ubuntu Studio/Lubuntu/Xubuntu
    Windows Server 2008
    Windows 8
    Windows 8.1
    Windows Server 2012
    Windows 10
    Linux Mint -> Ubuntu
    To większość, które z grubsza zapamiętałem...
    • avatar
     saser
     1
     U znajomego pierwszy raz zobaczyłem Windows 3.11 Moje poważne początki to Windows 95 i Mandrake linuks (chyba 7.0) lub Red Hat 6.
     Kurczę, poczułem się trochę staro :-/
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Moja droga po systemach wyglądała mniej więcej tak: Basic > Dos > 95 > 98 > XP > 7 > 10... Padaczki pokroju ME, 2000, Vista i W8 olałem.
      • avatar
       zakius
       -5
       neon powinien był umrzeć zanim jego twórca pokazał go pierwszej osobie
       • avatar
        Viperus
        -5
        jakoś nie widzę tam tego win98 zbyt to wszystko poprzerabiane
        • avatar
         rbialo
         0
         Wygląda prawie jak moja domyślna konfiguracja, czyli Win10 desktop mode + Classic Start Menu.
         Tyle że Edge nie używam, ale classic explorer i pasek skrótów oraz wyłączone dokowanie i search bar jak najbardziej.
         • avatar
          losiaczek1
          0
          Ja zaczynałem od ZX Spectrum potem na uczelni Amstrad i Odra. Pierwszy PC (XT) był z DOS 3.0 potem wszystkie Windowsy jakie się pojawiły na rynku, BeOS, kilka Linux`ów i kilka dystrybucji iOS`a.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           też zaczynałem od basica na timexie 2048, i też się przeorałem przez całą serię windowsów i linuxów. ale czy ktoś z was używał IBM OS/2 Warp ? ja tak, w wersji warp3 i warp4. OS/2 Warp3 wyszedł praktycznie równolegle z Windows95, tą pierwszą (który też miał podwersję OSR1 oraz OSR2). i powiem tyle, że na tle OS/2, windows był jednowątkowym dnem, w którym wielowątkowość była ....... jedynie w dokumentacji. dopiero cała seria windows NT, pierwszy sprzedawany to Windows NT 3.51 (a jakże, używałem), to było niebo i ziemia. dopiero później wyszły win NT 4.0 , 4.1, NT 2000 aż w końcu wyszedł Windows XP.

           na tle lat z przykrością muszę stwierdzić, że windows NT świetnie wystartował, aby wraz z kolejnymi wersjami być coraz bardziej zabagnionym, czego 'zwieńczeniem' jest windows10.

           aha, BeOS nigdy nie używałem, jakoś mnie nie porwał, chociaż koncepcja jego okien stylizowanych na zakładki, bardzo mnie pozytywnie zaciekawiła.