• benchmark.pl
 • Windows Phone 7.8 gotowy - namiastka WP8 dla smartfonów Nokia Lumia 510, 610, 710, 800 i 900

Windows Phone 7.8 gotowy - namiastka WP8 dla smartfonów Nokia Lumia 510, 610, 710, 800 i 900

Damian | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Damian
26 komentarzy Dyskutuj z nami

Nokia Lumia z aktualizacją do Windows Phone 7.8

windows phone 7.8 aktualizacja nokia lumia 510 610 710 800 900

Po długim oczekiwaniu oficjalnie zadebiutowała nowa wersja systemu Windows Phone. Aktualizacja w postaci systemu Windows Phone 7.8 dla starszych smartfonów wprowadza kilka nowości, jednak wciąż będących jedynie namiastką tego, co oferuje Windows Phone 8.

Kiedy w ubiegłym roku poinformowano, że nabywcy smartfonów Lumia fińskiej Nokii nie będą mogli liczyć na aktualizację do WP8, pojawiło się wiele głosów oburzenia i niezadowolenia. Jednak twórcy postanowili w maksymalny sposób wynagrodzić użytkownikom tę niedogodność. O ile, aby móc cieszyć się funkcjonalnością WP8 w dalszym ciągu muszą wymienić swój smartfon na nowszy. Jednak wspomniana aktualizacja pozwala cieszyć się niektórymi funkcjami z ósmej wersji systemu.

Nokia na swoim blogu poinformowała, że posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone 7.5 jak Lumia 510, 610, 710, 800 czy 900 mogą szykować się do aktualizacji oprogramowania. Będzie ono pojawiało się sukcesywnie dla poszczególnych modeli u różnych operatorów w bieżącym miesiącu. Aby dokonać aktualizacji w smartfonach Nokia Lumia, powinien pojawić się komunikat o dostępności nowego oprogramowania, wówczas należy podłączyć smartfon do komputera i uruchomić aplikacje Zune w przypadku systemów Windows lub Windows Phone w przypadku systemów Apple Mac OS X, które przeprowadzą wspominany proces.

nokia lumia 900 smartfon wygląd windows phone 7.8

Nowa wersja systemu wprowadza między innymi nowy ekran startowy, który znamy z Windows Phone 8. Wprowadzono w nim możliwość zmiany rozmiaru kafelkowego menu (kafle małe, średnie i duże), możliwość zmiany ich kolorów, czy też dodano możliwość ustawienia na ekranie blokady wyświetlania tapet z wyszukiwarki Bing. Poprawiono opcje blokady ekranu przed dziećmi. Dodano możliwość dzielenia połączenia internetowego, wprowadzono nowe opcje do przesyłania kontaktów, a także nowości w przesyłaniu multimediów za pomocą Bluetooth. Pojawiły się także nowe aplikacje od Nokii jak: City Lens czy Camera Extras.

nokia lumia 610 wygląd smartfon windows phone 7.8

Aktualizacja dla starszej wersji systemu z pewnością cieszy, jednak nie tego oczekują użytkownicy, którzy jeszcze niedawno kupowali smartfony Lumia z nadzieją na późniejszą aktualizację do najnowszej wersji.

Źródło: Nokia, Liveside

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Można mówić co się chce na Apple, ale przynajmniej w kwestii aktualizacji oprogramowania są nieźli - wciąż wspierają starsze urządzenia przy kolejnych wersjach systemu, podczas gdy na telefonach z Androidem czy WP potwornie ciężko o uaktualnienia.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Super, że jest aktualizacja, ale moglibyście wspomnieć, że znowu coś spieprzyli i nie u wszystkich aktualizacja odbywa się tak jak powinna. Otóż, u mnie jak i u wielu innych osób, system zaktualizował się "prawie" w pełni. System operacyjny zyskał najnowszy numer, lepszy ekran główny owszem jest, jednak "Wersja oprogramowania układowego" pozostała bez zmian. Zune nie ściągnął ostatniej z 3 czy 4 aktualizacji, która to pozwala zmienić wyszukiwarkę z bing na google. Oczywiście przypadki te są całkowicie losowe. Jak nie trudno się domyślić doświadczyłem tej wątpliwej przyjemności na swoim telefonie.
 • avatar
  Konto usunięte
  -5
  jak narazie lumia zraza ludzi iloscia bledow , w salonie czy w komisie odradzaja nokie jest daleko za samusngiem i sony
 • avatar
  SoundsGreat
  0
  Ja na swoim Mozarcie jeszcze nawet 7.5 nie zainstalowałem (7.1 mam), a Nokia już z 7.8 jedzie - brawo Nokia, chociaż coś.
 • avatar
  mati0706
  0
  No właśnie na to czekałem :)
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Niech ktoś napisze, czy po aktualizacji nawigacja nadal pracuje w trybie offline?
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Wiecie co, ciekawostką jest to, że zune wykrywa 7.10 jako aktualny. Więc Trochę przedwczesne hura...
 • avatar
  mati0706
  0
  Mi działa po aktualizacji wszystko jak należy :)
  I również miałem problem z Zune, ale z czasem mi się udało zaktualizować.