Systemy operacyjne

Pierwsze spojrzenie na wirtualnego asystenta Windows Phone 8.1

przeczytasz w 1 min.

Jak wyglądać będzie Cortana?

Windows Phone 8.1 wirtualny asystent

Systematycznie zaczyna pojawiać się coraz więcej informacji na temat nowości, jakie przyniesie nam Windows Phone 8.1. Ostatnio pisaliśmy, iż nowa wersja systemu znacznie uatrakcyjni ekran startowy, a dziś możemy po raz pierwszy zapoznać się z wirtualnym asystentem, jaki towarzyszyć będzie wkrótce mobilnym okienkom.

"Cześć. Jestem Cortana. Mogę sprawić, że życie będzie dla Ciebie trochę łatwiejsze." Takimi słowami witać będzie się z użytkownikami systemu Windows Phone 8.1 towarzyszący mu wirtualny asystent. O tym, czy rzeczywiście będzie to pomocne narzędzie przekonamy się dopiero po pierwszych testach, ale już teraz sprawdzić możemy, jak Cortana prezentować będzie się od strony wizualnej.

Mamy na to szansę, ponieważ do sieci trafił krótki materiał wideo. Niestety testujący asystenta nie zaprezentował nam jego działania, ponieważ skoncentrował się na procesie jego personalizacji. Dzięki temu wiemy jednak, że zabieg ten nie będzie szczególnie czasochłonny.


Wydaje się, że spodziewać powinniśmy się podobnych możliwości do chociażby tych oferowanych przez Siri z iOS. Warto dodać, iż Cortana rozumieć będzie mowę w języku polskim.

Przypomnijmy, iż deweloperska wersja Windows Phone 8.1 ujrzy światło dzienne na początku kwietnia. Użytkownicy poczekają na nową wersje systemu nieco dłużej.

Źródło: engadget

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Kolejny shit do zbierania danych o człowieku - bo zakładam, że bez nawiązania połączenia z serwerem usługi, na niewiele zda się ta aplikacja.

  Już stare Nokie (chyba na Symbianie) miały możliwość wydawania komend głosowych. To moim zdanie było lepszym rozwiązaniem, bo działało na telefonie, a nie serwerze jakiejś tam korpo - który to weryfikował zapytanie.
  Jeśli to nie będzie klon Siri, Sri, Sru (czy jak to się tam zwie) - to zwracam honor. Jeśli jednak aplikacja będzie działać na podobnej zasadzie - może ode mnie usłyszeć, co najwyżej spier%@! :]
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   oj tma oj tam ale cycki ma fajne
   • avatar
    radas2100
    1
    Jeżeli będzie to wszystko sprawnie chodzić to kupie nokie. Jestem fanem serii halo i słyszeć głos Cortany to czysta przyjemność.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     zainspirowane filmem "Ona"
     • avatar
      TruGeek
      0
      Widać , że coś tam ciekawego szykują w tej aktualizacji ;)