Aplikacje mobilne

Można już odmienić ekran blokady w Windows Phone 8.1

przeczytasz w 1 min.

Microsoft udostępnił już aplikację Live Lock Screen. Chociaż jest to wersja BETA to i tak wzbudzić powinna spore zainteresowanie.

Windows Phone 8.1 system ekran blokady

Wprawdzie system Windows Phone 8.1 zaczął już trafiać na smartfony, ale nie przynosi on wszystkich zmian, jakie początkowo obiecywano. Ekran blokady pozostaje bowiem bez zmian, ale na szczęście i na to jest już rada.

Kilka dni temu informowaliśmy o przygotowywanej przez Microsoft aplikacji Live Lock Screen, która da zdecydowanie większe możliwości co do personalizacji ekranu blokady. Zapowiadano, iż wersja beta pojawi się na dniach i tak też się stało, ponieważ trafiła ona już do oficjalnego sklepu Windows Phone.

Aplikacja to w tej chwili 6 szablonów ekranu blokady, z których każdy może pochwalić się innym, odnowionym projektem zegara, daty i wyświetlanych powiadomień. Wszędzie znajdziemy też inną animację odblokowywania.

Warto wspomnieć też o wymaganiach aplikacji. Początkowo sugerowano, że działać będzie ona na smartfonach, które mają na pokładzie przynajmniej 1 GB pamięci RAM, ale ostatecznie okazało się, że wystarczy 512 MB. Skorzystać może z niej zatem zdecydowanie więcej osób.


Pobierz: 

Live Lock Screen BETA na Windows Phone

 

Rozmiar pliku: 4 MB


Źródło: wpcentral, windowsphone

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Arved
  10
  Aplikacja działa jak na betę przystało. Są lagi i przy odblokowaniu i tuż po nim. Mam nadzieję, że aktualizacje to naprawią, bo poza tym jest całkiem dobra :)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Szczerze, miałem WP8.1 i ten system nie jest dla mnie. Jestem minimalistą do bólu i uwielbiam OpenSource. Chcę mieć pewność że nikt i nic mnie nie szpieguje. WP i iOS to systemy zamknięte i nikt nie wie co się w ich plikach znajduje. A ostatnio słyszymy o donosach z rezerwatu...

   Tak czy inaczej, wróciłem na Androida i nie żałuję. Cały system przystosuję pod siebie, AOSP = pewność że nic durnego w tle nie działa i nie zbiera danych o mnie.

   WP jest systemem dla typowego Kowalskiego - po prostu działa bez zacinek zaraz po wyjęciu z pudełka. Jednak brak obsługi .flac i .mkv to skandal! Microsoftowi powinno się za to oberwać. Na 4 letniej nokii z Symbianem miałem obsługę tego, teraz na 3 letnim HTC mi działa 720p mkv i flac bez problemów a Lumie nawet 6x szybsze nie mają po prostu obsługi! Wstydź się, microsofcie i popraw to.

   Coraz więcej też jest programów na WP, i bardzo dobrze. Wiele ludzi używa tego systemu. Osobiście po przesiadce z Lumii bolą mnie dwie rzeczy w Androidzie. Bateria w Lumii trzymała mi 2 dni spokojnie, tutaj ledwo wytrzymuje dzień. No i aparat, aplikacja i same aparaty w Lumiach są po prostu genialne!
   • avatar
    chrismaliszewski
    -1
    Zalecam nie instalowanie tej aplikacji!!! Apka laguje i nawet po jej odinstalowaniu, ekran blokady nadal ma laga, który nie występuje bez uprzedniego instalowania programu, czyt. czas od wciśnięcia przycisku do pojawienia się zegara, jest dłuży o 0,5-1 sekundy niż wcześniej! Zostaliście ostrzeżeni!
    • avatar
     Konto usunięte
     -3
     Moze i WP jest "lepsiejszy" od androbiedy, ale wciaz groch z kapusta.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Mi tam jakoś nie spasowały nowe lockscreeny.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Wie ktoś może kiedy będzie aktualizacja do 8.1 do htc 8s
       • avatar
        SoundsGreat
        0
        Czy ktoś obcykany jest wstanie odpowiedzieć mi na pytanie: Czy do telefonu na WP 8.1 mogę podpiąć poprzez USB OTG wzmacniacz słuchawkowy, tak jak do urzadzeń z Androbidem? Zastanawiam się czy brać HTC One z myślą o tej funkcji, czy rozglądać się znów za czymś od MS.