Systemy operacyjne

Windows Phone 8.1 znacznie uatrakcyjni ekran startowy

przeczytasz w 2 min.

Ma być nie tylko wygodniej, ale i ładniej.

Windows Phone 8.1 ekran startowy przecieki

System Windows Phone w ostatnich miesiącach nieco zyskał na popularności, ale cały czas daleko mu do tego, by zbliżyć się do najpopularniejszych mobilnych platform. Wielu osobom wciąż nie podoba się to, co mobilne okienka oferują (złośliwi powiedzą, czego nie oferują) i to, jak wyglądają. Zarówno funkcjonalność, jak i wygląd znacząco zmienić mają wraz z premierą Windows Phone 8.1.

Do premiery nowej wersji systemu mamy jeszcze trochę czasu, ale ostatnio zaczyna pojawiać się na jego temat sporo informacji. Ostatnio poświeciliśmy parę słów na centrum powiadomień, które ma być tutaj jedną z większych nowości. Teraz do sieci trafiły zdjęcia, które prezentują nowy ekran startowy i nie da się ukryć, że zmiany widać już na pierwszy rzut oka.

Wygląda na to, że można będzie zdecydować się na większą liczbę okienek, chociaż trudno stwierdzić, czy udostępnione zostanie to na wszystkich smartfonach, czy tylko tych z większymi ekranami. Nie to będzie jednak najważniejsze. Na dużo ciekawszą nowość zwraca uwagę szef naszej strefy mobile.

"W poprzednich odsłonach systemu Windows Phone nie było możliwości ustawienia tła na pulpicie, co u wielu użytkowników pozostawiało pewien niesmak. Wszystko wskazuje jednak na to, że Microsoft wpadł na pomysł, aby samo tło wyświetlało się na powierzchni kafelków tworząc swego rodzaju mozaikę. Całość prezentuje się interesująco i zdecydowanie bardziej przyciąga oko niż czyste kafelki.

Można zastanawiać się jedynie, czy nie obniży to czytelności ikon oraz napisów na nich wyświetlanych. Wszystko finalnie zależało będzie od tego czy zmiana tła będzie powodowała odpowiednią zmianę kolorystyki znaków graficznych. Jeśli np. po ustawieniu bardzo jasnej tapety kolor napisów automatycznie zmieni się na ciemny, to wszystko będzie w porządku. W przeciwnym razie interfejs stanie się po prostu męczący."

Jak będzie to wyglądać? Najprawdopodobniej tak, jak na wspomnianych zdjęciach, które znalazły się w sieci.

Windows Phone 8.1 ekran startowy zdjęcie

Wszystko wskazuje na to, iż Windows Phone 8.1 oficjalnie ujrzy światło dzienne na początku kwietnia.

Źródło: theverge, windowsblogitalia

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  saurus
  17
  Czekam
  • avatar
   TruGeek
   13
   Woow to będzie nawet taka tapeta na kafelki w mojej nokii ?:P To poszaleli nie ma co.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    O LOL!!!!

    Dokładnie o tym pomyślałem, gdy po raz pierwszy zobaczyłem te kafle (kiedy to było...) i dowiedziałem się, że można na nich tylko kolory zmieniać (choć nawet to nie było dostępne na samym początku). Pomyślałem sobie, dokładnie o tym o czym mówi ten news :)

    Zadziwiające, że zajęło im tyle czasu, żeby na to wpaść...

    Tak czy inaczej, lepiej późno niż wcale:) Chociaż osobiście uważam, że kolorowe kafle mogą się w niektórych sytuacjach sprawdzać lepiej (kodowanie za pomocą koloru) - no ale to zależy już od indywidualnych preferencji ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jakoś mało apetyczne te puzzle...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      To w takim razie gratuluję waszemu szefowi mobile bo nie wie, że to działanie appki z marketu a nie ulepszenia 8.1,boże kto tu pracuje?
      • avatar
       krecik88
       0
       Na początku kwietnia ujrzy wersja developerska na telefony, dla konsumentów obstawiałbym czerwiec najszybciej.
       • avatar
        mmirek
        0
        To teraz aż się prosi żeby dodali możliwość zmiany grubości ramek oddzielających okienka i ewentualnie kolorystyki, i mamy powrót do ikon i widgetów...