Systemy operacyjne

Windows Phone 8: system otrzyma tryb pamięci masowej i funkcję zrzutów ekranowych

przeczytasz w 2 min.

Jedne z najbardziej pożądanych funkcji

System Windows Phone 7.x we wszystkich jego dotychczasowych wcieleniach, mimo dużej funkcjonalności, cechował brak wielu bardzo pożądanych funkcji. Dwie z nich, tryb pracy jako urządzenie pamięci masowej oraz możliwość wykonywania zrzutów ekranu, prawdopodobnie będą standardem w Windows Phone 8. Takie informacje uzyskaliśmy dzięki serwisowi WPDang.

Ten kto korzystał ze smartfona z Windows Phone jako jedną z pierwszych wad wymieni zapewne konieczność korzystania z oprogramowania Microsoft Zune do synchronizacji treści multimedialnych z komputerem. Pozostaje jeszcze SkyDrive, ale nie zawsze jesteśmy w zasięgu szybkiej, a co najważniejsze taniej sieci.

Microsoft Zune jest całkiem fajną aplikacją, ale gdy podłączymy smartfon do obcego komputera sprawy będą wyglądały już inaczej.

Microsoft Zune okno widok przewód micro USB
Microsoft Zune to obecnie jedyna słuszna metoda synchronizacji plików z komputerem bez pośrednictwa internetu.

Dodanie obsługi trybu pamięci masowej to, według doniesień, które pojawiły się w sieci, konsekwencja wprowadzenia obsługi kart pamięci micro SD. Nas bardzo cieszy ta drobna, ale bardzo pożądana zmiana. Można teraz zadać sobie pytanie na jak wiele będziemy mogli sobie pozwolić łącząc smartfon z komputerem w trybie pamięci masowej.

Czy dostęp do katalogów będzie ograniczony? Czy będzie możliwość instalacji aplikacji? Na te pytania odpowiedzi jeszcze nie znamy.

Druga ze zmian ucieszy między innymi osoby testujące smartfony z Windows Phone. Obecnie bowiem wykonywanie zrzutów ekranu wymaga specjalnej deweloperskiej wersji systemu i jego odblokowania, co obywa się za zgodą Microsoftu za "drobną" opłatą. W Windows Phone 8 ta funkcja ma stać się standardem.

Użytkownikom platformy iOS i Android, którzy mogą wykonywać zrzuty ekranu już od dawna, wspominanie o takiej "nowości" wyda się śmieszne. Ale pamiętajmy, Apple nie od razu wprowadził tę funkcję do systemu, podobnie było w przypadku Androida (zresztą w tym przypadku sposób wykonywania zrzutu zależy producenta urządzenia).

Windows Phone ekran startowy zrzut ekranu screenshot
Takie zrzuty ekranu na razie są nieosiągalne dla zwykłych użytkowników Windows Phone.
A przecież potrzeba tak niewiele. Na przykład aplikacja WP Bench pozwala każdemu wykonywać zrzuty wyników testów wydajności także w obecnej generacji Windows Phone.

Liczymy na to, że również aktualizacja Windows Phone 7.8 będzie wspierała te funkcje. W przypadku trybu pamięci masowej nie jest to takie pewne, gdyż stare smartfony nie mają i nie będą miały wbudowanej obsługi kart pamięci.


Więcej o Windows Phone:

Źrodło: gsmarena, WPDang

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Microsoft wprowadza totalnie innowacyjną funkcjonalność do swoich systemów: od teraz można używać pamięci masowej i robić screeny!
  Cały świat piszczy z zachwytu nad nowym dziełem inżynierów z MS!

  Za 2 lata może pojawi się USB Host... albo coś równie innowacyjnego.
  • avatar
   hideo
   4
   lepiej późno niż wcale, choć w tym wypadku to megabardzo późno ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Apple i Google zrywaja boki zapewne na mysl o tych niszczycielskich nowinkach! ha ha ha windows phone 7 nie mail trybu pamieci masowej? zenada!
    • avatar
     majormajewski
     2
     Przecież iphone też nie ma trybu pamięci masowej. System stanie się bardziej uniwersalny niż win 7.5. Pamięc masowa=bye bye zune ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Sorry nie znam Win 7.xx. Może ktoś mi wyjasni. Czy do tej pory nie można było zamapować sobie na komputerze (windows) przez wifi karty sd w smartfonie?
      • avatar
       Patrick.
       0
       Woow, ale technologia : O Aż się nadziwić nie mogę ! Nie to co Android..
       • avatar
        lukaszbik
        -2
        jesli WP& sie odblokuje to funkcja zrzutow ekranu jest dostepna jako aplikacja z Bazaru
        • avatar
         Konto usunięte
         -5
         Android birch!
         • avatar
          off_line
          0
          Może na początku chcieli przyzwyczaić ludzi do Zune :)
          • avatar
           Ravir
           0
           Za to w iPhone zwanym iShit i iPOD, iPAD - dalej musimy używać równie shitowych iTunes by wrzucić 3 megową MP3 - muszę też używac niestandardowych kabelków - gdy reszta świata stosuje USB.

           Po pół roku zabawy z iPhone wróciłem do stareńkiego HTC Touch HD i HTC Wildfire S - zaś wychwalany iPOD zamieniłem na Covon'a - który kosztował dużo mniej - za cenę iPod'a kupiłem Covona ze słuchawkami Sennheiser'a i całość gra 100x lrpirj niż iPOD.

           Nie mogę się nadziwić jak można kupować sprzęt Appla, który jest drogi i nie ma połowy rzeczy których ma konkurencja.

           Czekam z niecierpliwością na Windosw Phone 8 - bo w 7 i 7.5 brakowało mi tego co było w poprzednich wersjach KARTY PAMIECI i funkcjonalności pamięci masowej.