Systemy operacyjne

Spełnij swoje noworoczne postanowienia z aplikacjami na system Windows Phone

przeczytasz w 2 min.

Dieta, kontakty ze znajomymi czy nauka - te aplikacje dają motywację

Windows Phone aplikacje postanowienia noworoczne

Wiele osób wraz z początkiem roku obiecuje sobie zrealizowanie pewnych planów. Noworoczne postanowienia zawsze są bardzo ambitne, ale niestety bardzo często szybko o nich zapominamy lub rezygnujemy z uwagi na pewne trudności. Czy zatem w spełnieniu danych sobie obietnic może pomóc nam własny smartfon? Jeśli jest on wyposażony w system Windows Phone, to w pewnym stopniu na pewno tak. Microsoft przygotował mini-zestawienie aplikacji, które pomóc powinny w realizacji niektórych planów. Przygotowując je, kierowano się tym, jakie cele wskazujemy sobie najczęściej.

Jednym z nich jest bez wątpienia utrzymanie odpowiedniej diety. W tym pomóc ma aplikacja MyFitnessPal, która obliczy kaloryczność każdego posiłku – od śniadania po kolację. Wystarczy podać, ile kalorii zamierzamy spożyć każdego dnia, a aplikacja dopilnuje, byśmy nie przekroczyli naszego planu (po wpisaniu składu danego posiłku, MyFitnessPal wskaże jego wartość kaloryczną i poinformuje nas, czy mieści się on w ustalonym limicie).

Dla osób, które obiecują sobie większą aktywność fizyczną, przygotowano z kolei Endomondo Sports Tracker. Aplikacja korzysta z modułu GPS i zapisuje wszystkie nasze treningi (bieganie, jazdę na rowerze, spacery i wiele innych). Możliwe jest tutaj rejestrowanie prędkości, czasu treningu czy liczby spalonych kalorii. Dodatkowo znalazła się tutaj także funkcja osobistego trenera, który udziela głosowych wskazówek.

W nauce pomóc powinien natomiast Khan Academy. Aplikacja ta zapewnia dostęp do ponad 3000 materiałów video udostępnionych przez organizację non-profit Khan Academy. Treści, które tam znajdziemy, dotyczą takich dziedzin nauki jak historia, finanse, matematyka, biologia, astronomia oraz wiele innych.

A gdy już wiedzy będziemy mieli pod dostatkiem, pora ruszyć do pracy. Pracuj.pl to mobilna wersja najpopularniejszego w Polsce serwisu rekrutacyjnego. Każdy użytkownik Windows Phone może bez problemu śledzić, co się dzieje na rynku pracy przeglądając codziennie różne oferty. Aplikację wyposażono w bogatą wyszukiwarkę oraz możliwość zapisywania do ulubionych tych najbardziej interesujących ogłoszeń.

W zestawieniu znalazł się także Skype, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to bardzo popularne narzędzie do komunikacji zarówno z rodziną, jak i ze znajomymi na całym świecie. Jeśli jednak jest możliwość do spotkania się w prawdziwym świecie, to bardzo do tego zachęcamy.

Czy wśród wybranych przez Microsoft aplikacji widzicie coś dla siebie?

Źródło: microsoft, inf. prasowa, techradar

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Świetna ankieta.

  Proponowałbym lepsze odpowiedzi:

  1. TAK
  2. Oczywiście
  3. Nie zaprzeczam.
  4. Jest wpsaniały
  5. Wszystkie powyższe
  6. Nie mam telefonu, ale chcę mieć ten z windows
  7. Zastanwiam się nad WP8
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   A kogo to obchodzi???
   • avatar
    mati0706
    0
    Endomondo miałem na Windows Phone, jak i Sports Tracker. Sports Tracker bardziej mi przypadł do gustu, miałem go również na Nokii 500 i bardzo go chwalę. Wolę go bardziej niż te Endomondo.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Haha miałem podobne odczucia co do ankiety:P Windows Phone i bez tego typu akcji się obroni. Ja bym postawił na marketingu szeptanym:)