Systemy operacyjne

Przedłużone wsparcie dla Windows Server 2003 będzie kosztować 600 dolarów

przeczytasz w 1 min.

Za jeden serwer. Microsoft znalazł chyba całkiem skuteczny sposób na zachętę klientów do zmiany.

Windows Server 2003 koniec

Windows Server 2003 to – wbrew życzeniom firmy Microsoft – wciąż jedna z najpopularniejszych wersji serwerowych „Okienek”. Aby zmienić tę sytuację gigant z Remond zakończy otwarte wsparcie techniczne dla tego systemu już w tegoroczne lato. Dowiedzieliśmy się ile będą musiały zapłacić firmy, które będą chciały nadal otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa i korzystać ze wsparcia. Magiczna suma wynosi 600 dolarów. Za serwer. 

Warto w tym miejscu dodać, że wspomniane 600 dolarów dotyczy jedynie pierwszych dwunastu miesięcy po zakończeniu wsparcia (a to datowane jest na 14 lipca 2015 roku). Z każdym kolejnym rokiem kwota ta będzie podwajana, co skłaniać ma kolejnych przedsiębiorców do przejścia na nowsze wersje systemu.

Co gorsza, badania przeprowadzone przez AppZero wykazały, że 47 proc. menadżerów IT nie miało pojęcia na temat tego kiedy zostanie zakończone wsparcie i nie mieli w związku z tym żadnych planów ani strategii na przyszłość. Jakby tego było mało, 25 proc. z nich zarządzało co najmniej 500 serwerami wykorzystującymi ten 12-letni już system.

Microsoft znalazł chyba całkiem skuteczny sposób.

Źródło: The Register, The Inquirer, Microsoft, All About Windows

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  5
  i dobrze, przejdą na linuxa
  • avatar
   Lord_Nikkon
   2
   Ja tam mam 4 serwery na MS WS 2003 i akurat wiedziałem że będzie cyrk jak dostałem wiadomość z MSDN'u. Po żarliwych dyskusjach w firmie gdzie starł się front Linuxa i Windowsa, zostaniemy przy windowsie. Jak goście of Linuxa usłyszeli specyfikację co ma pracować na tych serwerach (pół firmy z całym AD na tym stoi) i cp jest przechowywane i jak powiedzieliśmy że mają 2 tygodnie na przeniesienie wszystkiego w czasie kiedy firma będzie lecieć na jakimś złomie, odpuścili. A tak przeniesiemy lepij czy gorzej ale da się zrobić. Ja tam się cieszę w końcu powiększymy macierz bez ciśnienia że nam się rozjedzie. a cena? Tak już bywa 2003 nigdy nas nie zawiódł więc chyba gorzej nie będzie. Linux nie jest zły ale jednak support od MS wiele razy mi pomógł a to jest ważne jak sterczą nad tobą marketingowcy i albo grożą albo błagają a jak pijecie kawę w baku to nawet nie powiedzą cześć. Proza życia :P
   • avatar
    sadys
    1
    wychodzi 50$ miesiecznie - dla wiekszosci korpo to sa smieszne pieniadze
    • avatar
     mutissj
     1
     M$ i nic więcej
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      ||||Polecam nową stronę z aukcjami na której można kupić np. laptopa za 15 złotych : http://sprawny.pl/tanio Polecam serwis, póki co mało użytkowników i łatwo się wygrywa :) Ja wylicytowałem monitor wart 300zł za 18,20 :)
      • avatar
       Balrogos
       0
       Z drugiej strony to takjakby po 12 latach od kupna nowego auta nie mozna bylo dostac czesci nowych :O