Ciekawostki

Wyskakujące okienko w Windows XP przypomni (nie raz) o końcu wsparcia

przeczytasz w 1 min.

Microsoft coraz natrętniejszy w nawoływaniu do migracji.

Windows XP koniec

Firma Microsoft od bardzo dawna już usiłuje nawoływać użytkowników systemu operacyjnego Windows XP do migracji na Siódemkę lub Ósemkę. Tymczasem niemal jedna trzecia (29 proc.) wszystkich korzystających z komputerów ludzi uparcie pozostaje przy wysłużonym już XP.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że gigant z Redmond wraz z dniem 8 kwietnia bieżącego roku zakończy wsparcie dla systemu Windows XP, co oznacza brak aktualizacji i oficjalnego oprogramowania oraz, co za tym idzie, rozpowszechnianie się różnego typu zagrożeń. 

Teraz Microsoft wymyślił jeszcze jedno rozwiązanie, które ma zachęcać do przejścia na nowszą wersję. Otóż dokładnie miesiąc przed zakończeniem wsparcia – 8 marca – na pulpitach użytkowników Windows XP będzie wyskakiwać okienko informujące, że to właśnie ma nastąpić. Informacja ta (jeśli nie zaznaczymy opcji „nie pokazuj ponownie”) wyświetlać będzie się 8 dnia każdego miesiąca. Poza samą notką, okienko będzie zawierało także odnośnik do poświęconego zagadnieniu serwisu – Windows XP End of Support.

Windows XP koniec alert

Aby pokazać użytkownikom jak bardzo zależy jej na tym, by ci zdecydowali się jednak na migrację, firma Microsoft przygotowała darmowe oprogramowanie, które umożliwić ma bezproblemowe przeniesienie plików osobistych z XP do 7, 8 lub 8.1. Narzędzie zostało opracowane przez Laplink i pozwoli na transfer za pośrednictwem sieci.

Źródło: ZDNet, Microsoft

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ian666
  21
  Niech jeszcze dorzucą darmowego windowsa
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Czyli, że można właściwie wyłączyć automatyczne aktualizacje, bo i tak nic nie dadzą?
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Cóż, chyba jednak niektórzy się przejęli - widziałem, że jednak zrobili gdzieniegdzie upgrade ale zamiast nowej wersji windows na nowym sprzęcie zainstalowano ubuntu na starym ;P
    • avatar
     jkbrenna
     3
     wsparcie, kto jeszcze cos yakiego potrzebuje, i tak bedziemy, dla ulatwienia sobie zycia ,dalej XP uzywac..
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      mogliby udostępnić za darmo Legacy.... wersje od początku do XP
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       R.I.P. ;_;
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ostatnio koledze kupiłem 7 Pro 64-bit MultiL. za 34€ OEM Della, z naklejką i płytą.
        • avatar
         stoona
         0
         Pewnie chodzi o wsparcie typu "nie wiem jak odinstalować program dzwonię do Microsoftu", bo to najważniejsze czyli łatanie bezpieczeństwa przedłużyli do 2015 roku.