Ciekawostki

Wojskowy translator mowy

przeczytasz w 0 min.

Każde urządzenie do tłumaczenia, przybliża nas do uniwersalnego translatora, który będzie tłumaczył mowę w czasie rzeczywistym. Język jest jednak zbyt bogaty w niuanse, żeby stało się to w dającej się przewidzieć przyszłości.

Voxtech Phraselator, opracowany i zaprojektowany przez DARPA (agencja Departamentu Obrony USA do spraw zaawansowanych programów badawczych) jest prawdopodobnie najlepszym tego typu urządzeniem, jakie może zaproponować współczesna technologia. Phraselator został zbudowany w celu podsłuchiwania i tłumaczenia rozmów. Obecnie, sprzęt jest używany do przekładania zdań z angielskiego na inne języki. Używa go głównie armia amerykańska i organizacje charytatywne działające za granicą. Phraselator ma mocną obudowę z jasnym dotykowym ekranem LCD, odporną na wstrząsy i wodę.


Urządzenie działa na bateriach, które umożliwiają mu 20-godzinną nieprzerwana prace. Ustawienia oraz nowe słowa i wyrażenia można zachować w pamięci o pojemności 1GB. Translator jest wyposażony w port USB, co pozwoli na szybkie przeprogramowanie go na inne języki, gdy już będą dostępne. Urządzenie waży niespełna pół kilograma i jest rozmiarów 13x18 cm, co pozwala na wygodne przenoszenie. Voxtech Phraselator jest niedostępny dla klientów indywidualnych.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!