Gry komputerowe

World of Tanks pobija kolejny rekord - ponad milion graczy jednocześnie

przeczytasz w 1 min.

Rekord za rekordem.

World of Tanks milion

Gra World of Tanks bije rekord za rekordem. Przynajmniej, jeżeli mówimy o popularności. Na całym świecie w wirtualnych czołgistów wciela się już przeszło 75 milionów graczy, a każdego dnia – według oficjalnych informacji studia Wargaming – liczba aktywnych użytkowników przekracza kilka milionów. 19 stycznia bieżącego roku padł kolejny rekord – jednocześnie na wirtualnych polach bitew w szranki stanęło bowiem ponad 1 144 000 graczy. To naprawdę świetny wynik – to tak, jakby wszyscy mieszkańcy Poznania rozpoczęli rywalizację z Wrocławianami w tym samym momencie.

“W 2013 roku położyliśmy duży nacisk na rozwój World of Tanks, wzbogacając je o nowe linie czołgów, mapy, itp. oraz rozwiązania w zakresie rozgrywki,” powiedział Andrei Yarantsau, wiceprezes wydawniczy w Wargaming. ”Czołgiści na serwerze rosyjskim grają w różnych porach dnia i mimo, że ich liczba dawno przekroczyła kilka milionów aktywnych użytkowników dziennie, ilość grających jednocześnie wahała się w okolicach 900.000 graczy przez ostatnie kilka miesięcy. Wreszcie udało się przekroczyć magiczną liczbę miliona. Jesteśmy przekonani, że ten wynik będzie jeszcze lepszy w tym roku, jako że planujemy dużo istotnych usprawnień dla World of Tanks w 2014”.

A Wy? Przyczyniacie się do tych świetnych wyników gry World of Tanks?

Źródło: Wargaming

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Wynik imponujący, szkoda że 40% graczy nie wie co ma robić w tej grze, ani co to jest w ogóle czołg. Białorusini zrobili zbyt wymagającą grę na umysły współczesnych młodych ludzi, a wiemy jakie są obecnie gry, ze świecą szukać gry która wymaga myślenia.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Chyba Wam płacą za te newsy :) Napiszcie lepiej, że jak na serwerach EU już jest te 100k graczy to zaczynają lagować i padać, pomijam kolejki... 100000 vs 1144000, widać jak dbają o serwery EU.
   • avatar
    Balrogos
    0
    Od roku w WoT nie ma wartosciowych aktualizacji tylko nowe czolgi oni mysla ze ludzie beda grindowac te czolgi do konca istnienia gry?
    • avatar
     -4
     Myślałem że 1000000 graczy gra w War Thunder :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nie ujmuję nikomu inteligencji, lecz statystyki mówią same za siebie, chyba nikt nie lubi przegrywać i gra najlepiej jak umie( ale chcieć a umieć to jest różnica). Co do War Thunder, gra jeszcze nie wyszła, na filmikach widać że będzie liczył się skill, ale nie wiem jak rozwiążą problem z balansem, celnością dział i pancerzem. Obecnie w World of Tanks nie jest idealnie ale raczej w takich grach nigdy nie będzie zachowany balans, bo czołgowi nie zrobisz headszota i nie zginie od jednego strzału, to nie CS czy inny COD, tutaj liczy się zrozumienie mechaniki i gra zespołowa, może jeszcze cierpliwość, a większości ludzi nie chce się uczyć mechaniki tylko sobie postrzelać.