Smartfony

Zobacz jak ma wyglądać iPhone bez notcha. Czy to na pewno dobry pomysł?

przeczytasz w 1 min.

Od długiego czasu mówi się o tym, że iPhone’y 14 serii Pro mają być pozbawione notcha. W sieci opublikowano schemat, na którym zobaczyć można jak prawdopodobnie wyglądać będzie taki smartfon. Otwory w ekranie są zdecydowanie większe niż przypuszczano.

Wielkie dziury zamiast notcha?

Obraz, na którym zobaczyć można jak firma Apple mogła zaprojektować nowe modele iPhone’ów pierwotnie pojawił się w chińskim serwisie Weibo. Następnie jego rzekomą autentyczność potwierdził Jon Proser, który znany jest z publikowania trafnych doniesień na temat przyszłych generacji produktów marki Apple.

Ze schematu wynika, że tegoroczne smartfony będą mieć dwa otwory w ekranie. Jeden okrągły, a drugi w kształcie pastylki.

IPhone 14 Pro

Co więcej, podobne informacje opublikował niedawno Ross Young, kolejny analityk, który może pochwalić się trafnymi doniesieniami o urządzeniach firmy Apple.

Jednak na grafice którą opublikował, otwory wydają się nieco mniejsze. Warto też zauważyć, że większy z nich znajduje się po prawej stronie, a nie po lewej, jak w przypadku wspomnianego na początku schematu.

iPhone’y 14

Poza opisaną wyżej zmianą dotyczącą braku notcha w iPhone’ach 14 serii Pro, w nowych smartfonach ma także zniknąć „wyspa”, na której w obecnych modelach umieszczone są obiektywy tylnego aparatu. Co więcej, nie będzie iPhone'a mini, a w ofercie dostępne będą dwa urządzenia z ekranem o przekątnej 6,1 cala i dwa modele Max, w których będzie 6,7-calowy ekran.

Dajcie znać w komentarzach czy podoba Wam się pomysł z dwoma otworami w ekranie. Czy byłaby to dobra zmiana?

Źródło: MacRumors

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mighnt
  3
  A może otwory nie są odwrotnie, tylko po prostu zdjęcie samego wyświetlacza od tyłu, a schemat jest od przodu (lub odwrotnie)...
  • avatar
   hydrozagadka
   3
   trzeba miec troche smutne zycie zeby podniecac sie nowym modelem telefonu
   • avatar
    NasHee
    -1
    Toż to jest szpetniejsze od tego notcha...