Gry

Wyrok w sprawie Brütal Legend dopiero za tydzień

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu, przy okazji artykułu „20 najgorętszych gier targów E3” opisywaliśmy dość kuriozalne zachowanie koncernu Activision, które nie chcąc dopuścić do wydania niezwykle ciekawie zapowiadającego się Brütal Legend pod skrzydłami Electronic Arts złożyło pozew przeciwko producentowi gry – firmie Double Fine Productions należącej do ikony branży gier – Tima Schafera.  Co ciekawe jednak wcześniej Activision, po przejęciu Vivendi czyli poprzedniego wydawcy tegoż tytułu, całkowicie odrzuciło projekt Schafera jako „nie rokujący dobrej sprzedaży”. Ten krok spowodował, że gra studia Double Fine Production trafiła „pod skrzydła” EA, które zdecydowało się na wsparcie procesu produkcji i wydanie jej pod swoim szyldem.

Tymczasem jak mogliśmy się dowiedzieć z pozwu złożonego przez Activision, koncern ten utrzymuje, że nadal posiada pełne prawa do Brütal Legend i podpisanie przez Double Fine umowy z Electronic Arts nie zmieniło sytuacji prawnej spornego tytułu.

Koniec końców sprawa trafiła na wokandę Sądu Najwyższego Los Angeles i jak donosi serwis Shacknews jest już w trakcie rozpatrywania. Co ciekawe jednak główne słuchanie stron sporu zostało przełożone o tydzień tj. na dzień 6 sierpnia z uwagi na bardzo napięty kalendarz rozpraw. Sędzia prowadzący to postępowanie - Craig Karlan chciał w ten sposób dać stronom więcej czasu na dokładne przedstawienie swoich racji podczas kolejnego, już dłuższego posiedzenia. Jak sam przyznaje jest to bardzo istotne, gdyż na chwilę obecną nie przychyla się do argumentacji Activision. Nie oznacza to jednak, że taki będzie jego ostateczny werdykt. Wszystko rozstrzygnie się 6 sierpnia. Trzymajmy więc kciuki!

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Co te pieniądze robią z ludźmi. ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   W dupach się poprzewracało i tyle :).
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    chcialbym zobaczyc jak wam by sie poprzewracalo jakby chodzilo o wasza kase!!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Skoro odrzucili to nie mają do tego prawa?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ktoś zobaczył, że produkt jednak "rokuje" i poszedł po rozum do głowy. Ciekawe czy nie za późno, zobaczymy.
      • avatar
       kory2
       0
       Super Activision bało sie wydać gre wiec projekt odrzuciło.A teraz pewnie zauważyli że EA ma lepszy pomysł na tę grę to odrazu że to ich pomysł.Super.Teraz niech Activision sie wali od tej gry i niech nie głupieje.Bo wiele gier już zwaliło.Np Soldier of fortun 3 !!!
       • avatar
        XaRaDaS
        0
        Jednak prawo w USA jest debilne ;/ skoro pożucili projekt, a firma która chce tą grę skończyć, ale pod innym szyldem to chyba ich sprawa :D