Procesory

X58 będzie wspierał 6-rdzeniowe procesory Gulftown

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że życie platformy X58 będzie dłuższe, niż mogłoby się wydawać. W przyszłym roku Intel planuje wypuszczenie nowego sześciordzeniowego procesora Gulftown, który będzie obsługiwany przez ten chipset.

Chip będzie produkowany w technologii 32nm i prawdopodobnie będzie przeznaczony dla gniazd LGA 1366, takich samych, jak Core i7. Intel nie potwierdził jednak oficjalnie, że Gulftown będzie działał na wszystkich obecnie produkowanych płytach głównych z X58. Być może do tego celu potrzebna będzie aktualizacja BIOS-u albo zgodna z nowymi chipami wersja regulatora napięcia.

Problem stanowi fakt, iż, że Gulftown wciąż jest w fazie rozwojowej i nie ma jeszcze jego finalnej wersji. W związku z tym, nie można przeprowadzić weryfikacji, że procesor jest zgodny ze wszystkimi istniejącymi na rynku płytami głównymi. Jednak jeśli producenci projektowali je zgodnie ze specyfikacjami i zaleceniami Intela, problemy z kompatybilnością nie powinny ich dotyczyć.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    suntzu
    0
    Szkoda że intel ma takie wielkie problemy praktycznie co każdą zmianę. Nawet p4 s755 był kopatybilny z procesorami na s755 nowszej generacji i jak by nie spojrzeć wyjątekiem był core 2 quad.


    Czemu AMD tych problemów nie ma i ilość podstawek dla głównego segmentu to socket A, Socket 939, socket AM2. Hmm te 3 sockety to okres ilu lat? 10? 15 lat, nie wiem czy ktoś to pamięta z głowy. Podobnie nie wiem czy ktoś wymieni wszystkie sockety intela w tym samym czasie. Jedyne uzasadnie intela moze być takie że kupójąc płytę za 1200zł napewno nas stać na drógą za 2 lata i kolejną za kolejne 2 lata.