Konsole do gier

XBOX 360 - bez obniżek cen w Europie?

przeczytasz w 1 min.

Po doniesieniach z Japonii i Stanów Zjednoczonych o znaczącej obniżce cen konsol Microsoftu, wszyscy oczekiwali rychłej i zdawałoby się pewnej wręcz zapowiedzi redukcji cen również na Starym Kontynencie. Okazuje się jednak, że gigant z Redmond ma zupełnie inne zdanie na ten temat i nie zamierza aktualnie zmieniać cen swoich konsol w Europie. Microsoft jest bowiem zdania, iż bieżąca wycena jego produktów zależy od uwarunkowań rynkowych w danym regionie. Stanowisko to wydaje się dość dziwne biorąc pod uwagę aktualne spore różnice cenowe między poszczególnymi rynkami i coraz większą globalizacje handlu. Może to jednak również oznaczać przysłowiową „ciszę przed burzą” i szykowanie się Microsoftu do batalii o klienta w ostatnim zbliżającym się kwartale, najlepszym dla sprzedaży gier i konsol. Sami powiedzcie - czy nie doskonałym pomysłem byłoby ogłoszenie takowej obniżki w październiku czy listopadzie?

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Europa powinna się zjednoczyć i zastrajkować. Nagminne olewanie runku EU i ceny 1,5-2 razy większe niż w Japonii i USA jest po prostu nie fair.
  • avatar
   UnattainabI3
   0
   no to lecimy do stanów ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    a coz to za problem zamowic ze stanow xboxa :) i 14 dni roboczych leci :-) - poczta lotnicza
    • avatar
     krzaq
     0
     Sądzę, że wypowiedzi odnośnie braku obniżki cen w Europie, to tylko kokieteria. W USA i Japonii zostały one zastosowane w celu nawiązania walki z Nintendo, dlatego też naturalnym posunięciem będzie również obniżka na Starym Kontyncie. Możliwe jednak, że najpierw dojdzie do analizy sprzedaży w krajach, w których owa obniżka już się dokonała. Trzymajmy więc kciuki aby sprzedaż XBOXa rosła, to doczekamy przeceny również w Polsce :)