Konsole do gier

Premiera Xboxa One opóźniona - konsola początkowo pojawi się tylko w 13 krajach

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Konsola Xbox One zbiera co prawda bardzo dużo negatywnych komentarzy, ale nie zmienia to faktu, że na jej rynkowy debiut i tak czeka sporo graczy.

Xbox One premiera opóźniona

Konsola Xbox One zbiera co prawda bardzo dużo negatywnych komentarzy, ale nie zmienia to faktu, że na jej rynkowy debiut i tak czeka sporo graczy, którzy już teraz chętnie widzieliby ją w swoim salonie. Nie wszystkim będzie to jednak dane w najbliższej przyszłości.

W czerwcu Microsoft po raz pierwszy zabrał głos w sprawie tego, kiedy nowa platforma pojawi się w sklepach. Obietnice nie były szczególnie optymistyczne, ponieważ Xbox One początkowo trafić miał tylko do 21 państw. Teraz producent zdradził jednak nowe informacje na ten temat i niestety są one jeszcze gorsze.

W tym roku na rynkową premierę Xboxa One mogą przygotowywać się mieszkańcy jedynie 13 państw: Australii, Austrii, Brazylii, Kanady, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii. Jeśli nie wydarzy się nic złego, to do tamtejszych sklepów konsola trafi w listopadzie.

Początkowo obiecano to także graczom z Belgii, Danii, Finlandii, Holandii, Norwegii, Rosji, Szwecji i Szwajcarii, ale teraz się z tego wycofano. W tych krajach Xbox One pojawi się "możliwie najszybciej w 2014 roku". Powodów takiej decyzji jest kilka, ale najważniejszym są chyba trudności w lokalizacji dashboardów. W ramach rekompensaty za rozbudzone nadzieje na tegoroczną premierę, na 8 objętych opóźnieniem rynkach konsola pojawi się w zestawie z jedną z nowych gier.

W takiej sytuacji premiery Xboxa One na naszym rynku spodziewać można się najprawdopodobniej w II kwartale przyszłego roku.

Źródło: news.xbox, mp1st

Komentarze

18
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przynajmniej Polacy będą mieli czas aby na spokojnie ocenić, która z konsol nowej generacji jest najlepsza :).
  11
 • avatar
  Już wiadomo, że w Polsce królować będzie PS4.
 • avatar
  Ponieważ miałem takie niefortunne przeżycia z 360 nie mam zamiaru kupić tego shitu nawet jeśli będzie lepszy od ps4 co jest w 99,999% niemożliwe...
 • avatar
  W tej generacji Moj PC będzie uzupełniony o ps4 głownie ze wzgledu na gry dedykowan tej konsoli. Microsoft pozostawił więkrzość światowych graczy bez wyjścia. Mnie już na poczatku odrzuciła żenująca konferencja M$ i faworyzowanie graczy za oceanem przez przedstawienie konsoli jako urzadzenia do wszystkiego. Reszta baboli i ścioem M$ już mnie nie interesowała. Oczywiście nie wierze w bajki i spodziewam się, że i Sony ma za pazurem i nie fajne niespodzianki rownież bedą na poczatku na nas czekac jak to mialo miejsce np. z ps3.
 • avatar
  U nas w 2015 !!!
 • avatar
  Mogli by całkiem anulować premierę tej konsoli, Sony już ogłosiło oficjalną cenę więc MS jako konkurencja-statysta już nie jest nam potrzebne ;)
 • avatar
  Normalne!
  -1
 • avatar
  Co za problem przywieźć sobie XO z Niemiec lub WB. Nie mogli od razu dać go we wszystkich krajach ?
  -1
 • avatar
  Micro$oft to są ręce, to są ręce które opadają...