Gry na konsole

Ceny gier dla nowych konsol się nie zmienią

przeczytasz w 1 min.

Firma Microsoft oficjalnie potwierdziła, że gry w wersjach przeznaczonych dla Xbox One utrzymają ceny z aktualnej generacji konsol.

Xbox One ceny gier

Firma Microsoft oficjalnie potwierdziła, że gry w wersjach przeznaczonych dla Xbox One utrzymają ceny z aktualnej generacji konsol. 

Przedstawiciele firmy Microsoft ujawnili serwisom Polygon oraz Kotaku, że nowe gry w wersjach przeznaczonych dla konsoli Xbox One w dniu premiery kosztować będą 59,99 dolarów na terenie Stanów Zjednoczonych lub w innej, standardowej dla danego regionu cenie znanej aktualnie z Xboksa 360. W Polsce możemy więc spodziewać się cen w okolicach 210 - 230 złotych. 

Firma Sony jak dotąd nie potwierdziła oficjalnie, jak sytuacja będzie wyglądać w przypadku PlayStation 4. W lutym, zaraz po oficjalnej prezentacji konsoli, mogliśmy jednak usłyszeć wieści, że ceny mają w każdym przypadku mieścić się w granicach 99 centów – 60 dolarów. Oznaczałoby to, że także tutaj cena pozostanie bez zmian. Warto jednak wstrzymać się z komentarzem do potwierdzenia.

Cicho siedzą także wydawcy gier. Nie jest powiedziane, że EA, Ubisoft, Take-Two czy jakikolwiek inny z nich nie zdecyduje się na zwiększenie ceny. Tym bardziej iż jasne jest to, że produkcja na nową platformę pochłonąć może nieco większe środki. Słowa te potwierdził zresztą niedawno Bobby Kotick – szef firmy Activision.

Cóż, pozostaje czekać na oficjalną odpowiedź Sony. Zdaje się jednak, że w tym przypadku platformy pójdą łeb w łeb. Zainteresowanych pełnym porównaniem parametrów i możliwości konsol zapraszamy natomiast do naszego zestawienia Xbox One vs PlayStation 4.

Źródło: VG247

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  naqerpl
  10
  Myślałem, że stanieją. Tak argumentowali, że jak gry będą kupowane prosto od wydawcy to w efekcie będą więcej zarabiali, a gry będą tańsze...
  Niech nikt nie da sobie wmówić, że produkcja gier będzie droższa bo z architekturą PC'tową to będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jedyne co może wzrosnąć to koszty marketingu, ale to tylko dla takich wydawców jak EA, albo Activision gdzie ich chłam bez promowania by się nie sprzedał nawet w połowie tak jak teraz. Dobra gra wypromuje się sama !
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Ceny gier dla nowych konsol się nie zmienią=Nowych klientów będzie przybywać co raz mniej.
   • avatar
    Abgan
    6
    Czyli nie będzie handlu używkami, a ceny nowych będą utrzymane. Żeby wydawcy mogli 'odrobić straty', tak? Biedactwa... tak dokładają do interesu przez te wszystkie lata obecnej generacji konsol - no muszą się w końcu odkuć! Biedne EA, Activision, Microsoft, może niech już podniosą cenę, co tam - gracze są bogaci, to ich stać, prawda?
    • avatar
     AndreoKomp
     4
     No to nie widzę już ratunku ma Xboxa One. Myślałem, że Microsoft przez to że wprowadził zakaz odsprzedaży gier kontrolując to połączeniem internetowym chce obniżyć ceny gier. Brak możliwości kupienia przechodzonych gier to wzrost kupna nowych przez co można by było taki zabieg zrobić i tym sposobem przybliżyć się do cen gier na PC. Niestety tak nie będzie, więc PS4 górą jeśli chodzi o konsole, a jeśli chodzi o gry to dla mnie PC górą. O połowę tańsze gry, a komputerów nie trzeba już tak często modernizować jak kiedyś.
     • avatar
      piccardo
      4
      "Tym bardziej iż jasne jest to, że produkcja na nową platformę pochłonąć może nieco większe środki. Słowa te potwierdził zresztą niedawno Bobby Kotick – szef firmy Activision." To wam się żart roku udał!!!! Przecież po 1wsze ta firma od X lat jedzie na tym samym kotlecie (silniku) i nie wypuszcza nic specjalnego plus ich żenujące DLC. Nie wspominając że gry powinny być tańsze bo i łatwiej przecież pisać pod x86 gry ;> nie będę się rozpisywał ale powinniście się wstydzić za tą herezję i popieranie tak bzdurnego marketingu. Gry powinny być TAŃSZE nie DROŻSZE !
      • avatar
       Artik
       2
       I to jest problem. Nie cena konsoli za którą można dać, ale zaporowa cena gier. dlatego ważne jest by można było odsprzedawać i wymieniać się grami.
       • avatar
        Qpers
        1
        Ah - czyli będą równie drogie, jak dotychczas? Kamień spadł mi z serca, dziękuję M$! :)

        Może Sony znów pokaże M$, jak to się robi i obniży ceny - pazerny M$ będzie zmuszony ulec, jak w przypadku DRM.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         a powinny byc tańsze z czasem ponieważ programowane bedą tak naprawde na wspolniej platformie sprzetowej
         • avatar
          PIRAT_PL
          -6
          Czyli to oznacza że gry konsolowe będą o 1x droższe no niektóre tylko o połowę droższe od PC.
          Ale to i tak dobrze że nie podrożeją :) Zawsze jakiś plus
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           "produkcja na nową platformę pochłonąć może nieco większe środki" - really?

           Platforma x86 od x lat jest znana producentom gier i z pewnością łatwiejsza w opanowaniu niż projekty typu failstation3... Wszystkie gry na każde konsole I TAK POWSTAJĄ NA PCtach z o wiele ładniejszą grafiką niż w produkcie finalnym, teraz po prostu trochę mniej będą musieli ciąć i zasłaniać wszystko fogiem/blurem itp, także mniej kasy pójdzie na "optymalizacje = odpowiednie cięcia" w grafice.

           Także będzie taniej, i po to powstały nowe konsole, żeby było taniej, nie bez powodu hardware w obu konsolach to ta sama architektura (tylko słabsza w przypadku Xa), po to, żeby nie trzeba było 2 oddzielnych projektów robić na 2 różne platformy a to znowu oznacza mniejsze koszty...

           Generalnie będzie taniej więc nie rozpowszechniajcie takich bzdur.