Gry na konsole

Xbox One stale poszerza wsteczną kompatybilność (i daje Wiedźmina 2 za darmo)

przeczytasz w 2 min.

Biblioteka poszerzyła się o kolejnych 10 pozycji, a kolejne mają nadchodzić jeszcze szybciej. Do tego ten prezent...

Xbox One WK

Dodanie wstecznej kompatybilności było jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku dla graczy z konsolami Xbox One. Jest to bowiem możliwość powrotu do najlepszych tytułów z poprzedniego Xboksa, a ten miał przecież imponującą ofertę. Gdy nowa usługa startowała w listopadzie, na liście znalazło się około 100 pozycji (między innymi drugi Assassin’s Creed, Borderlands, Fallout 3, Mirror’s Edge i seria Gears of War), co było niezłym wynikiem. Najlepsze jednak jest to, że Microsoft zobowiązał się do dynamicznego wzbogacania biblioteki. I tak, w grudniu lista wydłużyła się o 16 tytułów (w tym Fable 3, Braid, Deus Ex: Human Revolution i Halo: Reach). Teraz nadszedł czas na styczniową aktualizację.

W pierwszym miesiącu tego roku biblioteka gier z Xboksa 360, które są dostępne we wstecznej kompatybilności na Xbox One poszerza się o kolejnych 10 pozycji. Miłośników sieciowych strzelanin ucieszy pewnie obecność na liście gry Counter-Strike: Global Offensive, fani trójwymiarowych bijatyk z chęcią powrócą do Soulcalibur, a wielbiciele przygotówek wraz z Samem i Maxem ruszą światu na ratunek. Najgorętszym nowym tytułem dla pasjonatów dobrych RPG-ów i Polaków w ogóle jest jednak z pewnością Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Tym bardziej, że drugi Wiesiek jest obecnie dostępny za darmo (do 4 lutego). Pełną listę 10 nowych gier przedstawiamy poniżej:

Xbox One WK Wiedźmin

Nowe gry we wstecznej kompatybilności na Xbox One:

 • Aegis Wing
 • Age of Booty
 • Counter-Strike: GO
 • Jeremy McGrath’s Offroad
 • Sam & Max Save the World
 • Skullgirls
 • Small Arms
 • Soulcalibur
 • Space Giraffe
 • Wiedźmin 2: Zabójcy królów

Zmiana zasad – częstsze aktualizacje

Początkowo zakładano (i tak też było do tej pory), że nowe gry do oferty wstecznej kompatybilności dodawane będą w ramach comiesięcznych aktualizacji. Firma Microsoft zdecydowała się jednak na zmianę tych zasad, najpewniej chcąc na bieżąco podgrzewać atmosferę wokół swojej usługi. Teraz, kolejne gry w katalogu pojawiać będą się pojedynczo, a przez to i częściej.

A jakich gier we wstecznej kompatybilności należy spodziewać się w najbliższym czasie? Obecnie na liście oczekujących znajdują się takie pozycje jak Halo Wars, Skate 3, Call of Duty: Black Ops oraz trzy BioShocki. W rankingu próśb graczy rządzą natomiast: drugie Black Ops (i inne odsłony Call of Duty), Skyrim, Red Dead Redemption, Mass Effect 3 i Fallout: New Vegas.

Źródło: Microsoft, Xbox, Eurogamer

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miszczu0097
  1
  Mam pytanie do osób obeznanych w temacie:
  Gry będą chodzić tak samo jak na X360? tj. 720p30?
  Bo jak wiadomo One jest wydajniejszy od 360 więc można by się pokusić o 1080p60, to nie jest problemem, chyba, że twórca zastosował takie coś jak jest w AC:Syndicate czyli frame cap na 30FPS i zwiększenie FPS do 60 będzie powodowało problemy.
  Mam rację?
  Jestem ciekaw czy twórcy po prostu dają możliwość odpalenia gry identycznej jak na X360 czy coś zmieniają.
  https://www.youtube.com/watch?v=Ovm_urtkpZA
  • avatar
   prime27pl
   0
   Fajnie że dodają nowe gry ale nadal brak co lepszych perełek jak dead space i bioschock .
   • avatar
    Konto usunięte
    -9
    Tej konsoli nic już nie pomoże, ale to miło, że stać ich na takie gesty.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Napisali,że niedługo będą trzy Bioshocki;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ciekawe jak będzie z płynnością takiej emulacji. Ja pamiętam jak wyglądała emulacja xboxa classica na xbox360, to prawie grać się nie dało. Nawet jeśli znalazły się gry bez bugów graficznych, to framerate był fatalny. Ze wszystkich gier jakie miałem, to chyba tylko ninja gaiden black w miarę dobrze chodziło.
      • avatar
       ifeelveryblah
       0
       Jak ściągnąć tego Wiedźmina 2?