Smartfony

Xiaomi jednym z wielkich nieobecnych MWC 2017

przeczytasz w 1 min.

Chiński producent tym razem odpuszcza wizytę w Barcelonie. Na flagowego smartfona najpewniej trzeba będzie poczekać dłużej.

Już kilku producentów potwierdziło swoją obecność na targach MWC 2017, niektórzy planują nawet prezentację flagowych urządzeń. Nie nastawiajcie się jednak na nowości od Xiaomi.

Wszystko wskazuje na to, iż chiński producent nie zdecyduje się na wizytę w Barcelonie. Redkacja TechCrunch powołuje się na rozmowę z rzecznikiem prasowym Xiaomi, który potwierdzić miał taki obrót spraw. Tym samym Xiaomi stanie się bez wątpienia jednym z największych nieobecnych omawianej imprezy.

Może wydawać się to dość zaskakujące, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę systematyczne zapowiedzi o coraz większym zainteresowaniu światowymi rynkami. Wypada zresztą przypomnieć, że rok temu właśnie na targach w stolicy Katalonii zaprezentowany został Xiaomi Mi 5.

Być może w tym roku Chińczycy nie mają jeszcze gotowej konstrukcji z najwyższej półki. A może po prostu, wzorem niektórych rywali, pochwalić chcę się nią na oddzielnej konferencji? Odpowiedź przyniesie czas, niemniej szkoda, że zwiedzający targi MWC 2017 nie będą mogli z bliska przyjrzeć się chociażby zaprezentowanym już wcześniej smartfonom.

Decyzji Xiaomi nie wypada chyba łączyć z ostatnimi zmianami kadrowymi, a konkretnie odejściem Hugo Barry. Swoją drogą przypuszczaliśmy, iż szybko znajdzie on nowego pracodawcę i... Słyszeliście, że dołączył już do Facebooka? Pracować ma w dziale zajmującym się rzeczywistością wirtualną.

Źródło: phonearena, TechCrunch

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  1
  Chińczycy nie ustępują żydom jeśli chodzi o liczenie.
  Jeśli nie jadą do Barcelony, widocznie im się to nie opłaca - czytaj nie przekłada na zyski
  • avatar
   .Alx.
   0
   Ja czekam na Xiaomi Mi MIX 2, z ekranem zajmującym 99% powierzchni.

   To najprostsza droga do pogodzenia gabarytów zewnętrznych smartfona z wielkością ekranu.

   ...I niech go prezentują gdzie chcą, niekoniecznie na MWC, byle szybciej.