• benchmark.pl
 • Foto
 • Xiaomi Mi 5S z podwójnym aparatem - oto pierwsze zdjęcie wykonane smartfonem
Foto

Xiaomi Mi 5S z podwójnym aparatem - oto pierwsze zdjęcie wykonane smartfonem

przeczytasz w 1 min.

Także Xiaomi uśmiechnąć chce się do miłośników mobilnej fotografii.

Możliwości fotograficzne smartfonów są dla wielu bardzo istotne. Nic dziwnego, że i dla producentów jest to ostatnio jedna z najważniejszych kwestii, a w sklepach ląduje coraz więcej modeli z podwójnymi aparatami. Dołączy do nich wkrótce Xiaomi Mi 5S.

Ostatnie spekulacje temu zaprzeczały, ale nie były one szczególnie wiarygodne i jak się okazuje słusznie nie poświęciliśmy im większej uwagi. Producent opublikował bowiem grafikę zapowiadającą premierę Xiaomi Mi 5S i jasno wynika z niej, iż na tylnym panelu znajdzie się podwójny aparat.

Xiaomi Mi 5S z podwójnym aparatem

Zbiegło się to ze zdjęciem, jakie Lei Jun - CEO Xiaomi przedstawił na jednym z portali społecznościowych (Weibo). Wykonane zostało ono właśnie Xiaomi Mi 5S. Oczywiście łatwo domyślić się, że prezentuje się ładnie, inna fotografia raczej nie wylądowałaby w tym momencie w sieci. Trudno ocenić, jak dużą kompresję przeszła. Odrobinę szczegółów zdradzają dane EXIF.

Xiaomi Mi 5S zdjęcie

EXIF

Premiera Xiaomi Mi 5S planowana jest na 27 września. Smartfon zaoferuje najpewniej procesor Qualcomm Snapdragon 821 i 6 GB RAM, co w połączeniu z dobrze zapowiadającą się kwestią foto jasno potwierdza, że zanosi się na konstrukcję topową.

Źródło: theverge, Weibo

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  2
  Wyraźnie widoczne są efekty odszumiania i kompresji. Woda wygląda jak namalowana. Nie jest to zwykłe rozmycie. Widać silną ingerencję cyfrową.

  Z drugiej jednak strony podobne efekty daje zdecydowana większość obecnych smartfonów, nawet tych z najwyższej półki. Nie ma tragedii. Z dokładniejszą oceną trzeba poczekać na sample wykonane w ostrym świetle słonecznym.
  • avatar
   Siderion
   0
   Oglądane w pełnym wymiarze to zdjęcie wygląda paskudnie ;/
   • avatar
    PioMX
    0
    Mi5 ma przeciętny aparat, a szkoda bo reszta podzespołów jest bardzo ok.
    Dużo osób liczy że w Mi5s znajdzie się lepszy aparat. Już po tym zdjęciu widać że nic z tego. Wystarczy zobaczyć jak wygląda w pełnej rozdzielczości.
    Do jakości zdjęć z Samsunga S7 daleeeko.