Gadżety

Xiaomi chce nadać kolorów twojemu mieszkaniu

przeczytasz w 1 min.

Wchodzące do oficjalnej sprzedaży w naszym kraju akcesorium Xiaomi Mi LED Smart Bulb może rozświetlić nasze pokoje najrozmaitszymi kolorami.

Na polskim rynku można znaleźć coraz więcej gadżetów i akcesoriów Xiaomi – chińskiego producenta, który w niezwykle krótkim czasie zdołał zyskać olbrzymią popularność, głównie za sprawą oferowania dobrej jakości za nieduże pieniądze. Najnowszym produktem, jaki znajdziemy w sklepach, jest Mi LED Smart Bulb, w którym należy wypatrywać alternatywy przede wszystkim dla Philips Hue.

Jedni nazwą to „inteligentne” urządzenie lampą (choć nie ma oprawy), inni (pomimo braku żarnika) – żarówką. Zostawmy więc określenia i skoncentrujmy się na tym, co najważniejsze, czyli na tym, co to akcesorium robi. Otóż Xiaomi Mi LED Smart Bulb może świecić na dowolny z ponad 16 milionów kolorów, cechując się przy tym jasnością na poziomie 800 lumenów, poborem mocy wynoszącym 10 watów i żywotnością szacowaną na 11 lat (przy 6 godzinach dziennego działania).

Xiaomi Mi LED Smart Bulb

Do sterowania urządzeniem (podłączonym do domowej sieci Wi-Fi) można wykorzystać aplikację Mi Home lub (rozumiejącego już język polski) Asystenta Google. W ten sposób między innymi włączymy i wyłączamy światło, dostosoujemy kolor i poziom jasności, a także zmienimy tryb działania czy utworzymy harmonogram. Tak to działa:

Xiaomi Mi LED Smart Bulb kosztuje 99 złotych i może działać samodzielnie albo też stać się częścią systemu Smart Home (np. z różnego rodzaju czujnikami).

Źródło: First PR, Mi-Home, Xiaomi

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  orlean
  1
  Działają od dawna, fakt że ściągane z gearbest ale miło że są w oficjalnej dystrybucji. Tylko "troszkę" drogo.

  Bez huba spinamy to apka Yeelight, działa z IFTTT, asystentem google, bez problemu podpinamy pod google Home. Apka przetłumaczona na angielski, pewnie wejdzie wersja polska niedługo.

  Jak chcemy mieć bezprzewodowe przełączniki, czy nawet zwykłe przyciski to potrzebny HUB. I zaczynają się schody, bo (jeszcze) go nie ma oficjalnie w PL. Same menu nie jest do końca przetłumaczone na angielski. Potrzebne konto na Mi Home i ustawienie na mainland china. W obecnej formie nie na rynek, tylko dla kogoś kto jest świadomy tego że trzeba się przebić przez parę tematów na forum. Nadzieja w tym że za jakiś czas poprawią tłumaczenie, i postawia server na EU, i pewnie hub oficjalnie wejdzie na rynek.

  Z hubem też problem że Mi Home nie działa z IFTTT obecnie.

  3 kolorowe żarówki, Hub, 1 przełącznik (drugi w drodze), 2 małe przyciski (jeden funkcjonuje jako dzwonek do drzwi) , czujnik otwarcia drzwi. Pewnie za jakiś czas 2 kolejne żarówki i pasek z ledami.
  • avatar
   Silver
   1
   Ok a z parametrów świetlnych jakie CRI? 80+ ?
   Jeśli tak to jest to zwykła reklama kolorowej świetlówki. Chętnie kupiłbym taką CRI 98 LED, ale ceny są zaporowe póki co.
   • avatar
    Adrianwo
    -11
    Macie ocenzurować wszystko co jest związane z Xiaomi - walczmy ze szpiegostwem w wykonaniu chińskich komunistów!!!!
    • avatar
     Qazzy
     0
     Szkoda tylko, że xiaomi dzielnie pracuje na negatywną opinię. Miałem kamerkę - po aktualizacji firmware zaczęła gadać po chińsku, że tylko do użytku w Chinach. Śmieć. Miałem "inteligentną" żarówkę LED Xiaomi-Philips, po którejś aktualizacji appki mogę ją tylko sparować z aplikacją i nic poza tym. Nie działają żadne funkcje, nie można jej włączać / wyłączać z poziomu smartfona, nie można ściemniać, zmieniać temperatury barwowej ani żadne inne funkcje. Wychodzi na to, że za kilkadziesiąt złotych mam zwykłą żarówkę LED z funkcją zakłócania Wifi (bo po włączeniu żarówka tworzy swoją sieć żeby można ją było sparować z telefonem). Nie mamy żadnej gwarancji że za kilka dni/tygodni/miesięcy producent nie "ubije" kolejnego produktu.
     • avatar
      NewUnnamedUser
      0
      Miesiąc temu kupiłem Yeelight LED. Problem jest z tymi żarówkami i podłączeniem tego, żeby działało tak jak się chce.
      Najpierw Ściągnąłem sugerowaną aplikację MI Home, która zupełnie nie widziała żarówki. W żaden sposób nie mogła mi jej wyszukać ani przez Bluetooth, ani Wifi. (I nie widzi do teraz) Oczywiście router jest w tej samej sieci co żarówka i smartfon.

      Przez przypadek trafiłem na apkę Yelight, zainstalowałem. Zresetowałem żarówkę (5xon/off) Znalazło urządzenie, chociaż też nie za pierwszym skanowaniem. Dodałem urządzenie, wpisałem hasło do wifi routera, nie chciało połączyć... kilka resetów później, jakimś cudem się połączyło.
      No i faktycznie w aplikacji Yelight działało prawie wszystko ok, włączanie, wyłączanie, zmiany barw, natężenie, nawet ustawienia godzin/ automatyzacja.
      Później chciałem połączyć aplikacje, żarówkę tak żeby działało z Google Asystentem, ale żarówka znowu nie działała ani na jednej, ani na drugiej aplikacji. znowu bawiłem się godzinę, żeby zaczęła widzieć mi ją aplikacja Yelight, bo Mi Home Nadal nie widzi.
      Jestem zalogowany na konto Mi home (Xiaomi) zarówno w jednej aplikacji jak i drugiej przez to samo konto.

      Próbuję w Asystencie Google dodać urządzenie w sterowaniu domem, wyszukuję tam Yelight, albo Mi Home, ale po próbie logowania się, wyskakuje mi błąd: "Nie udało się zaktualizować ustawienia, sprawdź połączenie" i tak w kółko.
      Dodam że resetowałem już milion razy zarówno router, żarówkę, jak i smartfon z aplikacjami i dalej nic się nie zmieniło. Ostatnio były aktualizacje aplikacji, ale nadal nic, jak było tak jest. Kiszka.
      • avatar
       wicher
       0
       do samej firmy nic nei mam ale zarowki to maja akurat beznadziejne. najlepsze są z lanberga