Foto

Xperia X Performance na czele rankingu DxOMark Mobile

przeczytasz w 1 min.

Możliwości fotograficzne Xperia X Performance docenione. Smartfon Sony wypadł świetnie w rankingu DxOMark Mobile.

Smartfony Sony Xperia od pewnego już czasu sprzedają się słabo. Wiele osób wskazałoby zapewne na kilka powodów, ale jednego propozycjom japońskiego producenta odmówić nie można - wysokich możliwości fotograficznych. Takowymi dysponuje również Sony Xperia X Performance.

Rezygnacja z serii Xperia Z wprowadziła nieco zamieszania i być może nie do każdego dotarło, iż to właśnie ten model jest teraz flagowcem Sony. Skoro tak, musiał zostać sprawdzony przez DxO Labs. Wyniki testów okazały się niezwykle optymistyczne.

Na tyle, że Xperia X Performance wylądowała na czele rankingu DxOMark Mobile. Smartfon zdobył aż 88 punktów, tyle samo co dotychczasowi liderzy, a więc HTC 10 i Samsung Galaxy S7 Edge.

Xperia X Performance testy foto

Najwięcej ciepłych słów padło pod adresem szybkiego i precyzyjnego autofocusa, który dobrze radzi sobie nie tylko w silnym, ale i słabym świetle oraz dobrej ekspozycji i rozpiętości tonalnej.

Pod kątem rejestrowania materiałów wideo doceniono przede wszystkim wysoką skuteczność stabilizacji obrazu oraz redukcję szumów.

Źródło: Sony, dxomark

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  k3m0t
  -4
  Ale reklama :)
  • avatar
   daro26
   0
   Wielce taki dobry na reklamie tak samo bylo o z5 i z5 compact i co nie jest juz tak kolorowo posiadam z5 compact i nie robi zbyt szybko zdjęć