Smartfony

Xperia Z5 i Xperia Z5 Premium z ekranem 4K w naszych rękach - zachwytów nie będzie

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Sony chyba nieco na wyrost zachwyca się swoimi nowymi smartfonami.

Xperia Z5 Premium pierwsze wrażenia

Jedno z gorętszych wydarzeń targów IFA 2015 to bez wątpienia prezentacja nowych smartfonów firmy Sony. Producent zdaje się być z nich niezwykle dumy, ale można mieć poważne wątpliwości co do tego, czy ma ku temu powody.

Nasi redakcyjni koledzy obecni w Berlinie nie mogli przejść obok Xperia Z5 oraz Xperii Z5 Premium obojętnie. Jakie wrażenie wywarły na nich topowe konstrukcje japońskiego producenta? Delikatnie mówiąc, średnie. Xperia Z5 Premium to pierwszy na świecie smartfon z ekranem 4K, ale, tak jak niektórzy z was przypuszczali w komentarzach, na pierwszy rzut oka trudno jest to dostrzec i szczególnej różnicy w stosunku do Xperii Z5 z ekranem Full HD podczas przeglądania menu nie widać.

Mimo dość krótkiej chwili spędzonej ze smartfonami dało zauważyć się coś jeszcze. Jak już was informowaliśmy, tył obudowy Xperii Z5 pokryty jest matowym szkłem, podczas gdy w modelu Xperia Z5 Premium mamy do czynienia z materiałem mającym gwarantować lustrzany efekt. Które rozwiązanie wypada lepiej? Nie wiemy jak będzie z trwałością, ale, co zresztą zobaczyć możecie na zdjęciu otwierającym tę publikację, obudowa Xperii Z5 Premium jest niezwykle mocno podatna na zbieranie odcisków palców.

Poniżej prezentujemy materiały wideo przybliżające wygląd obydwu urządzeń oraz interfejs systemu. Dodatkowo sprawdziliśmy też działanie funkcji Sony SteadyShot, czyli nic innego jak stabilizację optyczną kamery.


 

 


Źródło: foto, wideo - Tomasz Duda

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Niech robią co miesiąc flagowca bo jest za mało :D
  16
 • avatar
  4K przeciętnemu użytkownikowi nic nie daje, poza "szpanem".
 • avatar
  A co ja się będę wypowiadał, mam lumie 535 i mi wystarcza. Każdemu według potrzeb ;)
 • avatar
  A jak z Compactem? Jak wrażenia?
 • avatar
  Sony po prostu robi solidne słuchawki, i tyle. Nie ma tu fajerwerków na miarę Edge, jest za to ekran 4k i zgadzam się - kompletnie bez sensu. Prawdopodobnie wmontowali żeby mieć czym epatować, bo samsung nikomu nie sprzeda wygięcia.
  Wydaje się, że sony wcale nie aspiruje do czołówki producentów smartfonów. Ale na rynku chcą być. Czy Z5 wystarczy? Się obaczy. Ja z doświadczenia własnego niestety wiem, że trwałość zetek jest marna (spadł mi z wysokości pasa na asfalt - ekran i tył do wymiany, samsung s3 lądował na różnych powierzchniach tyle razy że nie zliczę, jedyne co mu się stało to obtłuczenia na brzegach).
 • avatar
  Jestem posiadaczem Xperii Z3 od roku. Telefon sprawuje się bardzo dobrze. Gdy będę miał okazję chętnie wymienię na matową Xperię Z5.
 • avatar
  Pytanie do redakcji - dlaczego kiedy dział 'Mobile' opuszczę na sam dół strony, strzałką "zainteresowania", to po każdym odpaleniu przeglądarki wraca on na 2 miejsce.
  Dodam, że jestem zalogowany.
  -1
 • avatar
  porażka te soniacze
  -1
 • avatar
  nieprzeciętnemu użytkownikowi też nic nie daje, poza "szpanem" ;)