Gry PlayStation 4

Powiew świeżości - tak wygląda mordobicie w Yakuza 7

przeczytasz w 1 min.

Nadszedł czas, by przyjrzeć się solidnie odmienionej rozgrywce, jaką zaserwuje nam ekipa Ryu ga Gotoku w grze Yakuza 7: Like a Dragon. 

Nie tylko o tym, że gra Yakuza 7 powstaje, ale też że jej premiera odbędzie się na początku przyszłego roku, dowiedzieliśmy się w ubiegłym miesiącu. Wtedy też stało się jasne, że miejsce zręcznościowych bijatyk zajmie erpegowy system walki w turach. Brzmiało to intrygująco, ale pewnie wielu osobom trudno było to sobie wyobrazić. Z pomocą przychodzi materiał wideo prosto z imprezy Tokyo Game Show 2019.

Yakuza 7 - turowy system walki odświeży rozgrywkę

Jak to działa? Prosto: wybieramy przeciwnika, następnie broń i typ ataku, po czym nakazujemy postaci ruszać do akcji. I jeszcze raz.

Yakuza 7 screen

Turowy system walki, z jakim będziemy mieli do czynienia w grze Yakuza 7, pozwoli nam na większą koncentrację na fabule, a także na większe zaangażowanie podczas potyczek. Ważniejsze stanie się planowanie, podejmowanie odpowiednich decyzji czy też wykorzystywanie otoczenia. Warto zaznaczyć, że w oczekiwaniu na swoją kolej pozostali bohaterowie nie będą stać w miejscu, co powoduje pewne szanse, ale i zagrożenia.

Szanse, bo może zdarzyć się tak, że naszą drogę przetnie rower, z którego będziemy mogli zrobić użytek (niekoniecznie przewidziany przez producenta jednośladu) albo też zepchnięcie przeciwnika na drogę może zakończyć się jego bliskim spotkaniem z nadjeżdżającą furgonetką. Zagrożenia zaś, bo ścieżka do oponenta może zostać zablokowana i cały nasz misterny plan… no, wiecie co z nim. 

Yakuza 7 - gameplay z nowym systemem walki:

Przypomnijmy, że nowy system walki to jedno, ale gra Yakuza 7 będzie się też różniła od poprzednich odsłon z innego ważnego powodu. Otóż protagonistą będzie Ichiban Kasuga (a nie Kazuma Kiryu), a akcja zostanie przeniesiona z Kamurocho do Yokohamy. Premiera – wyłącznie na PlayStation 4 – odbędzie się 16 stycznia 2020 roku.

Źródło: GamersPrey

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Robox
    0
    Grafika jak z ps2