Aplikacje mobilne

YouTube Music już oficjalnie - kolejna usługa budząca pewne wątpliwości

przeczytasz w 1 min.

Usługa YouTube Music w teorii oferować ma wiele, w praktyce przez niektórych postrzegana jest już jako kolejny skok na portfele użytkowników.

YouTube Music

YouTube dorobił się w ostatnich latach wielu konkurentów, którzy starają się podgryzać ten wciąż szalenie popularny portal z każdej strony. W ostatnim czasie zauważyć dało się wyraźne przejście do kontrofensywy. Efektem tego był chociażby start YouTube Gaming, efektem jest też zapowiedź YouTube Music.

To kolejna wydzielona ze struktur portalu usługa, a jednocześnie aplikacja mobilna. Nie trudno domyślić się, że koncentrować ma się na muzyce i, wedle zapowiedzi, zapewnić użytkownikom atrakcje, jakich nie znajdą nigdzie indziej.

Spodziewać należy się tutaj dostępu do wszelkiego rodzaju treści muzycznych, jakie wylądowały do tej poty na portalu. YouTube Music zbierać ma je w jednym miejscu i serwować użytkownikom w zależności od ich preferencji oraz dotychczasowej aktywności.


Naturalnie nie brakuje pytań. Sporo osób zastanawia się czy na rynku jest miejsce dla tego typu propozycji i czy nie stanowi ona kolejnego dowodu na to, że YouTube jest dzielony na mniejsze części. Poza tym, jak zawsze pojawia się kwestia kosztów. Owszem, YouTube Music będzie darmowe, ale jedynie w podstawowej wersji. Dla abonentów YouTube Red przygotowano nie tylko kilka dodatkowych funkcji (w tym możliwość odtwarzania w trybie offline, a także, co może już nieco dziwić, odtwarzania w tle), ale także brak reklam.

Aplikację YouTube Music pobierać można na urządzenia z systemami Google Android oraz Apple iOS. Trzeba jednak zaznaczyć, że obecnie usługa wystartowała jedynie w USA. Można jednak śmiało przypuszczać, że za jakiś czas jej dostępność zostanie rozszerzona.

Źródło: altonivel, youtube-global

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krynka
  12
  To tak jakby na oczach ludzi napełniać butelki wodą z kranu i im to sprzedawać
  • avatar
   radzab7
   1
   A mnie dziwi hasło Google "dont be evil".
   Było skierowane przeciwko Microsoftowi, który łoił wszystkich równo i naciągał na kasę.
   Teraz zła ciotka Ms daje aktualizację do Win 10 za darmo, a dobry wujek Google chce ściągnąć kasę za wszystko i przestaje być taki przyjazny dla użytkowników.
   Może czas powoli przerzucać się na Bing?
   • avatar
    Snack3rS7X
    0
    "Dla abonentów YouTube Red przygotowano nie tylko kilka dodatkowych funkcji (w tym możliwość odtwarzania w trybie offline, a także, co może już nieco dziwić, odtwarzania w tle), ale także brak reklam." Jednym słowem - można to mieć już teraz za darmo, no k...a litości!
    • avatar
     Nullmaruzero
     0
     Ostatnio wydaje mi się że z Google robi się to co z Platformą Obywatelską. Fajne założenia mieli, kiedyś, dawno temu, ale z czasem tak się odrealnili że teraz coraz więcej ich projektów brzmi jak słaby trolling albo projekt rodem na prima aprilis.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jeśli chodzi o androida to Root, Xposed, Youtube AdAway i Youtube Background PlayBack. Pewnie niedługo wyjedzie jeszcze apka do oglądania zablokowanych treści dla pro. Gdyby Usługa ta (YoutubeRed) wyszła jakieś 2 lata temu odrazu po zablokowaniu możliwości odtwarzania w tle video to bym kupił i subskrybował. Ale niestety teraz to za późno.