Internet

YouTube - znikną 30-sekundowe, niepomijalne reklamy

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Pojawiające się jeszcze przed odtworzeniem filmu 30-sekundowe, nie dające się pominąć reklamy, odejdą w 2018 roku w zapomnienie.

Czas cię goni, a ty szukasz tego filmiku na YouTube i wreszcie go masz. Klikasz „odtwórz” i… wyświetla ci się komunikat, że do końca reklamy pozostało 30 sekund i nie ma możliwości jej pominięcia. Jeśli nie korzystacie z adblockerów, to pewnie znacie to aż za dobrze. Mamy dobrą wiadomość – Google zamierza wycofać się z tego pomysłu.

Nieprędko, bo dopiero od 2018 roku, ale jednak 30-sekundowe reklamy, których nie da się pominąć, mają zniknąć z serwisu. Taką informację od rzecznika Google otrzymał serwis The Drum. Szybko jednak dodał on, że jako taki niepomijalny format zostanie, tyle tylko że czas takiej reklamy wynosić będzie 6 lub maksymalnie 20 sekund.

Powód jest prosty – użytkownicy, którym wyświetlane były takie 30-sekundowe reklamy często po prostu rezygnowali z oglądania tak reklamy, jak i samego filmu. Dlatego od 2018 roku ich nie będzie, a w ich miejsce Google chce oferować więcej „kilkusekundówek” i „wyskakujących” reklam w formie sugestii pojawiających się bezpośrednio na odtwarzanym filmie. Odpowiedź na pytanie, czy to zmiana na dobre czy złe, zostawiamy już wam.

Źródło: The Drum

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xpaxpl
  NO TO MNIE PRZEKONALI!!! Adblock na YT zostaje ....
  11
 • avatar
  Yukko
  Jak już reklamy muszą być to może na samym końcu filmu? Na pewno są rozwiązania przyjazne użytkownikom jak i korporacjom.
  6
 • avatar
  Szymon331
  Jakie reklamy na you tube? Od kilku lat nie spotkalem ani jednej...
  2
 • avatar
  Tomecek
  Od lat wszędzie blokuje reklamy, bo jest ich tak cholerny przesyt, że musze dbać o swoją psychikę.

  Dla komputera: uBlock Origin
  Dla Androida z rootem: AdAway
  Dla Androida bez roota: AdGuard

  Miłego dnia.
  2
 • avatar
  takitamtamten
  Komputer - uBlock,
  Telefon - reklama dłuższa/równa 10 sekund? zamykam film i odpalam od nowa...
  eh... no da się pomijać.
  1
 • avatar
  itekiti
  chyba będę musiał spróbować adblocka, bo te reklamy, nie tylko na YT, ale tez filmweb itd. stają się coraz bardziej denerwujące. np. chcę oglącnąć 2min. zwiastun film, a tu przed nim 30 sek. reklam... no to podziękowałem.
  1
 • avatar
  Mr.Gamer
  Używam adblocka i ublocka na większości stron i mam ich gdzieś :) Przyzwyczaiłem się do tego tak,że ciężko pracuje mi się na sprzęcie bez takich dodatków.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  A co polecacie zrobić ze stronami, które rozpoznają adblocki (często błędnie) i ograniczają możliwość przeglądania? Co gorsze, jak się na nich wyłączy adblocka to one dalej go widzą, bo prawda jest taka, że on nadal jest tylko niby nieaktywny na danej stronie. Efekt jest taki, że wszystkie reklamy na danej stronie są, a na jej środku nadal jest komunikat, że adblock aktywny...
  1
 • avatar
  pablo11
  Wreszcie sie zorientowali że 90% użytkowników która klika pomiń, w momencie braku tego przycisku w kilka sekund klika krzyżyk w przeglądarce...
  1
 • avatar
  Fiona
  Już wolę to quano na początku niż pocięty material...

  Z oglądania pociętego zrezygnuję na 100%

  Podobnie jak zrezygnowałam z oglądania filmów w tv.

  Sorry za delikatna jestem na takie sadystyczne traktowanie widza ;P
  1
 • avatar
  mutissj
  Ja żadnych reklam nigdy nie widziałem(am) na youtubie xD