Gry komputerowe

Z czym do crackerów…? - Valeroa pokonana

przeczytasz w 1 min.

Technologia Valeroa miała radzić sobie tam, gdzie Denuvo nie dawało rady. Rzeczywistość szybko to jednak zweryfikowała.

Zabezpieczenia Denuvo miały być bronią do walki z piractwem – okazały się nieskuteczne i niejednokrotnie generują więcej problemów niż korzyści. Właśnie dlatego powstała Valeroa – „bardziej przyjazna użytkownikom technologia antyingerencyjna”. Szybko jednak podzieliła los starszej kuzynki.

Cała historia jest bardzo krótka. Otóż City Patrol: Police była pierwszą grą zabezpieczoną przy użyciu technologii Valeroa. Jej premiera odbyła się 29 listopada, a już teraz crackerom udało się z nią uporać. Mało tego – Turek stojący za tym „sukcesem” mówi, że wystarczyło mu 20 minut.

Valeroa

Technologia Valeroa była zapowiadana jako przyjazna użytkownikom. Nie wpływa bowiem na wydajność, nie wymaga stałego połączenia z siecią i nie wprowadza żadnych dziwnych ograniczeń. Były więc spore szanse na to, że w przeciwieństwie do Denuvo będzie tolerowana w środowisku graczy. I może by tak było, ale cóż jednak z tego, skoro okazuje się nieskuteczna…

Źródło: Dark Side of Gaming, Torrent Freak

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  13
  Ha ha ha ha ha ot kolejne "zabezpieczenie nie do złamania" + pewnie znowu wyższa cena gier.
  • avatar
   sabaru
   8
   Kupiłem sobie GTA IV w dniu premiery. Wtedy jakoś się dało odpalić grę ale jak się okazało miałem w tedy za słaby sprzęt na tą grę. Później kupiłem sobie lepszy komputer ale w między czasie wprowadzili jakąś łatkę do systemu bo w tamtejszym zabezpieczeniu podobno znaleźli lukę przez którą mógł się włamać haker do naszego systemu i zabezpieczanie zostało zablokowane. Teraz w ogóle tej gry nie mogę odpalić i gra leży na półce. Co ciekawe osoby które pobiorą grą z neta mogą grać bez problemu, a ja ma oryginalną za którą zapłaciłem coś w tedy około 130zł i nie mogę. Gdzie tu jest sens i logika.
   • avatar
    carbo888
    7
    rano; czytam news o nowym zabezpieczeniu (super hiper),
    po południu; złamane

    xD
    • avatar
     Chong-li
     4
     Ta Valeroa z tego co można wyczytać w internecie padła w niecałe 20 minut,publicznie gra City Patrol Police została udostępniona w internecie w kilka godzin po premierze przez crakera o pseudonimie Steam006 co można przeczytać na serwisie Reddit.Z tego co piszą zagraniczne fora w internecie ten nowy DRM jest porównywalny na kształt działania jak VM-Protect tylko o wiele wiele słabszy.

     Dosłownie Benny-Hill a hype był taki jakby to było dzieło sztuki.

     Widzę że nie chęć do zabezpieczeń jest coraz większa u legalnych nabywców i coraz bardziej mają ich dość raz że cena dwa że problemy trzy że nie lubią drm każdy ma jakiś powód.
     • avatar
      michael85
      4
      No dobra sukces jest ale jedno pytanie... po co tak szpetną grę w ogóle zabezpieczać? Szkoda czasu na granie w coś co powinno mieć premierę 15 lat temu!
      • avatar
       reiiq
       0
       Nie rozumiem w dzisiejszych czasach piratów. Istnieje teraz mnóstwo stron ( gg.deals chociażby) gdzie można wyrwać gry za pół darmo i nie męczysz się z ewentualnymi banami, bugami, wirusami i źle działającą grą. Sama kiedyś ściągałam gry ale teraz to więcej zachodu niż to warte.