Karty graficzne

Laptopy z kartami GeForce GTX 1050 (Ti) dopiero na początku 2017?

przeczytasz w 1 min.

Zainteresowani tańszymi laptopami do grania muszą uzbroić się w cierpliwość lub wybrać modele ze starszymi akceleratorami.

Za nami premiera kart graficznych Nvidia GeForce GTX 1050GTX 1050 Ti, które sprawdzą się w tańszych komputerach do grania. Kiedy nowe układy trafią do laptopów?

Okazuje się, że nieprędko. Serwis LaptopMedia dotarł do nieoficjalnych informacji, które sugerują opóźnienia w kartach dla laptopów – gotowe konstrukcje miałyby być dostępne dopiero w styczniu przyszłego roku. Podobnie jak w przypadku wydajniejszych modeli GeForce GTX 1080, GTX 1070 i GTX 1060, także i tutaj będą to praktycznie te same konstrukcje co w wersjach dla komputerów PC.

Skąd wynika opóźnienie? Do końca nie wiadomo, ale hipotezy są dwie – albo "zieloni" najpierw chcą jak najwięcej wycisnąć z wydajniejszych kart i dopiero później wprowadzić słabsze modele albo też pojawiły się problemy w produkcji (warto bowiem wspomnieć, że nowe rdzenie są wytwarzane przez Samsunga w 14 nm, podczas gdy poprzednie produkowało TSMC w 16 nm).

Jeżeli wiec planowaliście zakup niedrogiego laptopa do grania, to musicie uzbroić się w cierpliwość (lub wybrać model z kartą ze starszej generacji Maxwell). Mimo wszystko mamy do czynienia z informacjami nieoficjalnymi - nie można więc wykluczyć zmiany strategii i pojawienia się takich modeli np. przed świętami.

Źródło: LaptopMedia

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    r_e_s_e_t
    1
    Teraz trzeba czekać 2 generacje procesorów zanim nVidia ogarnie dostawy GPU w najważniejszym segmencie 25 - 55W. Intel w pierwszej koleljności wydaje jedynie niskonapięciowy badziew, a nVidii potrzeba cały rok żeby wydać pełną serię pierwszego Pascal'a. Takiej patologii jeszcze nie grali więc do kompletu dorzucili wyższe ceny hurtowe i BGA. Tyle dobrze, że sprzęt z ivy i haswell'em ledwno odstasje od najnowszych, które bardziej ratuje nowszy chipset niż samo CPU.