Systemy operacyjne

Zasady downgrade'u Windows 7. Więcej szczegółów

przeczytasz w 1 min.

Microsoft przedstawił zasady downdgrade'u (obniżenia wersji) kopii systemu Windows 7 do wersji Windows XP.

Można będzie to zrobić tylko przez pierwsze pół roku od premiery Windows 7 czyli od 22 października 2009. Okres ten zakończy się 23 kwietnia 2010 i do tego właśnie dnia osoby posiadające Windows 7 będą mogły ‘zredukować’ system do wersji Windows XP.

Po 23 kwietnia 2010 użytkownicy Windows 7 w wersjach Professional i Ultimate będą mogli zrobić downgrade tylko do systemu Vista. Wówczas z Windows XP będą mogli korzystać tylko klienci posiadający licencje zbiorcze.

Już teraz wiadomo, że zasady przedstawione przez Microsoft, nie spotkały się z pozytywnym odzewem ze stron niektórych firm, które nie zdołają w ciągu pół roku wymienić systemy na wszystkich swoich jednostkach.

Źródło: dobreprogramy / Microsoft / CNET

Więcej informacji o Windows 7

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Dziwne, jak to firmy się nie wyrobią ?? wystarczy pobrać 1 instalkę i potem w dół lecieć z wszystkimi komputerami. Chyba, że to na każdym kompie trzeba robić. Zresztą jak kupują sprzęt to niech wymagają od dostawcy zrobienie downgrade i po kłopocie.
  • avatar
   Terrorek
   0
   COO ?? a co oni sobie mysla .. a co z uzytkownikami co maja gorszy sprzet i niepaciagnac 7 ani visty ??!! ( gupki;/ sami kopia grob dla niektorych osob xD )
   • avatar
    .Alx.
    0
    Już widzę te nieprzebrane tłumy, downgrade'ujące Windows 7 do Visty :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     downgrade? po co w ogóle instalować 7? Subiekt 4 i Brill można odpalić dosboxem. programy do zarządzania firmą kadry magazynem kasa fiskalna są także na linuxa i wychodzą razem ze sprzętem duuuuużo taniej i bardziej niezawodne. nie ma pasjansa = wieksza wydajność pracy :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      "Po 23 kwietnia 2010 użytkownicy Windows 7 w wersjach Professional i Ultimate będą mogli zrobić downgrade tylko do systemu Vista. Wówczas z Windows XP będą mogli korzystać tylko klienci posiadający licencje zbiorcze."

      coś mi to brzydko pachnie, chcą wymusić na legalnych użytkownikach xp zmianę systemu na nowszy, widać jak byk że wyłączą support aktywacji dla systemów XP, XP będzie można używać tylko na licencji zbiorczej (dokładniej znanej jako Volume (VLK) - nie wymagającej aktywacji)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Lipa.. a gdzie mozliwosc downgradu do windowsa 95 i 3.11 dla wszystkich fanów wydajnosci i malego zapotrzebowania na ram??
       Polowa ludzi piszacych komentarze na benchmarku penwie by skorzystala z tej opcji, vista to zlo, 7 tez ale mniejsze, INSTALUJMY WINDOWSA 95!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        tu chyba chodzi o to ze jeśli firma zainstaluje Windows 7 to potem ma pól roku żeby w razie rozczarowania wrócić na xp. Bo watpie zeby licencja Microsoft zmuszala przejscie na 7
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         a po co wam ten downgrade ??? Najlepieje to w erze dinozaurów siedzieć i pałkami się nawalać