Internet

Zgadywanka: ile pieniędzy traci YouTube?

przeczytasz w 1 min.

Największy na świecie serwis wideo ciągle nie jest dochodowy. Według wielu analityków YouTube.com nigdy nie przyniesie dużych zysków, ale Google zdaje się nie przejmować takimi prognozami.

Konsultanci technologiczni RampRate Inc. przewidują, że tegoroczne straty operacyjne YouTube'a wyniosą 174,2 mln dolarów - znacznie mniej niż 470,6 mln dolarów szacowanych przez analityków Spencer Wang i Kenneth Senaz z Credit Suisse, którzy informowali o tak potężnych stratach już w kwietniu br. Wówczas nieciekawa sytuacja YouTube'a stała się gorącym tematem do dyskusji, zarówno na Wall Street, jak i w całym internecie.

Jeśli chodzi o realne straty YouTube'a za rok 2009, wygląda na to, że analitycy urządzili sobie najprawdziwszą zgadywankę.

Tak czy inaczej, Google kupiło YouTube pod koniec 2006 r., wydając nań 1,76 miliarda dolarów. Od tego czasu serwis stał się jeszcze popularniejszy, ale jednocześnie nie udowodnił, że potrafi zarabiać pieniądze.

Gigant z Mountain View przyznał już wielokrotnie, że YouTube nie jest rentowny, odmawiając przy tym podania jakichkolwiek szczegółów - dochodzenie ich pozostawia firmom z zewnątrz.

Warto też dodać, że Google w dalszym ciągu stać na to, by utrzymywać YouTube. I w najbliższej przyszłości to się raczej nie zmieni.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Coś mi sie nie wydaje że google utrzymuje tak nierentowny serwis... Z drugiej strony jest to raczej sytuacja ciężka do zmiany, bo zarówna reklamy jak i nawet niewielki abonament odstraszy ludzi.
  • avatar
   XaRaDaS
   0
   Dziwne, że youtube nie zarabia kasy, przecież tyle można reklam władować tam :D tak jak np. na wrzuta.pl, otwierasz filmik i najpierw reklama leci i nie można jej wyłączyć, zastopować, ani ściszyć. Idealna maszynka do zarabiania kasy :D
   • avatar
    tomek1081
    0
    Dobrze że Google stać na to aby dostarczać nam rozrywki :P
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na reklamy już nikt nie zwraca uwagi a kasy mogło by z tego być co nie miara. Im popularniejszy filmik tym droższa a niektóre są bardziej niż programy w TV.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      pomimo iż YouTube nie jest rentowny to i tak opłaca się go dla Google utrzymywać bo wiadomo iż ten rynek niezostanie opanowany przez konkurencję [Microsoft]
      Czyli taki pies ogrodnika nie da zarobić chociaż sam traci, ale biznes to biznes :"]
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Dojdzie do tego ze do każdego filmiku na początku będą dodawane reklamy których nie będzie się dało przewinąć/pominąć
       • avatar
        force
        0
        śmiem twierdzić, że komuś może zależeć na tym aby niedochodowy YOUTUBE istniał gdyż jest to narzędzie medialne, wysoko opiniotwórcze, a większość(ta głupsza) ludzi to co zobaczy na YouTubie bierze za prawdę objawioną i w ogóle nie zastanawia się czy to co zobaczyli jest fałszem czy prawdą...tak jak robi się ludziom wodę z mózgu poprzez telewizje tak samo młodym lub częściej korzystającym z internetu niż TV robi się wodę z mózgu na Youtubie...oczywiście jest to trudniejsze ale zdaje egzamin...ktoś ma lepszy pomysł na utrzymywaniu czegoś co przynosi straty??
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         mysle iz w popularnym youtube drzemie ogromny potencjal...kazdy wie co to youtube, a napewno Ci co korzystali chodz raz z internetu, wiec jest to solidna marka, przynosi straty, no ok, teorie spiskowe jak force podal w poscie wyzej sa raczej malo realne (ale mozliwe)mysle ze Ci z google dobrze wiedza co robia, od samego poczatku przejecia youtube, nie podam nic dokladnie bo nie wiem, ale jak ktos wydaje prawie 2mld na cos, to raczej nie traktuje tego jako bezmyslny zakup w markecie
         • avatar
          XaRaDaS
          0
          dj4kon te 2mld. to kropla ich kasy :D a straty takie to dla google pewnie nie zauważalne są :D
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Przyjdzie odpowiedni moment to i reklamy się pojawią i zarobek będzie i to duży ale trzeba wyczekać odpowiedni moment
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Z chęcią zobaczyłbym na YT seriale, mogą być płatne, lub darmowe ale z reklamami.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Jasne, że ich stać. Przecież internet to Google...
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Tu nie chodzi o zysk netto... pamiętajcie, że YouTube wzmacnia siłę marki i zwiększa wartość Googla (wartość godwill), a strata może być korzystna, bo zawsze zmniejsza podstawę do opodatkowania ;)...
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               youtube nie ma przynosic zyskow sam w sobie. to produkty z dostepem do youtube (tv/dvd/konsole/telefony g1/smartphony) maja przynosic pieniadze.
               przyszlosciowo reklamy zaczna przynosic zysk, kiedy ilosc odwiedzin jeszcze wzrosnie
               • avatar
                Epiphonee
                0
                jak zgadujemy, to ja typuje, ze jutup traci 2 złote!
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 no to jak jest nierentowny to należy zamknąć go. Ciekawa jaka byłaby opinia publiczna ;P