Karty graficzne

Zotac prezentuje dwie pomniejszone wersje karty GeForce GTX 1080 Ti

przeczytasz w 1 min.

Modele GeForce GTX 1080 Ti Mini i Arctic Storm Mini sprawdzą się w miniaturowych komputerach, gdzie nie zmieszczą się standardowe konstrukcje.

GeForce GTX 1080 Ti zalicza się do najwydajniejszych kart graficznych na rynku, ale może być problem z jego wykorzystaniem w mniejszych komputerkach - praktycznie wszystkie dostępne modele to potężne, 2- lub nawet 3-slotowe konstrukcje. Firma Zotac postanowiła jednak wyjść naprzeciw składającym takie zestawy i przygotowała dwie kompaktowe wersje GeForce’a GTX 1080 Ti.

GeForce GTX 1080 Ti Mini przypomina model GeForce GTX 1080 Mini (bez dopisku Ti). Karta wykorzystuje powietrzne chłodzenie, które obejmuje masywny radiator, kilka miedzianych rurek cieplnych oraz dwa duże wentylatory – całość zajmuje dwa sloty i ma niecałe 22 cm długości.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini

Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini

Drugi model nosi oznaczenie GeForce GTX 1080 Ti Arctic Storm Mini i został przystosowany do podpięcia zestawu chłodzenia cieczą - producent zastosował tutaj blok wodny typu Full Cover, który odprowadza ciepło z rdzenia, kości pamięci i sekcji zasilania. W praktyce karta ma takie same wymiary, jak wersja z powietrznym chłodzeniem.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti Arctic Storm Mini

Zotac GeForce GTX 1080 Ti Arctic Storm Mini

W obydwóch przypadkach zastosowano ten sam zestaw złączy - na śledziu wyprowadzono jedno wyjście DVI, jedno HDMI i trzy DisplayPort, natomiast dodatkowe zasilanie doprowadzają dwa 8-pinowe gniazda.

Nowe karty będzie można zobaczyć podczas targów Computex 2017. Cena i termin sklepowej premiery pozostają nieznane.

Źródło: VideoCardz, TechPowerUp

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xchaotic
  5
  Ta GeForce GTX 1080 Ti Arctic Storm Mini calkiem fajna do jakiego miniITX
  • avatar
   ElFi_
   -2
   Ale przecież AMD mówi, że HBM pozwala zmniejszyć karty i brnie w zaparte, tymczasem Zotac zmniejszył kartę bez użycia HBM? A może w tym 1080Ti jest HBM, koniecznie trzeba to sprawdzić:)
   • avatar
    Pogromca blacharni Pro
    -4
    O wow! Ale pomniejszyli go.

    Mnie to zawsza zastanawiało od milionów lat, jak to jest z tym, że gdy wypuszczają topowe karty graficzne, to są na takich PCB, że na styk w blachach się mieszczą? Czy to zamierzony ruch marketingowy - bo duże jest premium? A tu prosze, pyk i jest 2x krótsza grafika z tym samym chipem w tej samej technologii.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login