Laptopy

Żywotne (i to jak!) baterie do laptopa

przeczytasz w 1 min.

Firma Hewlett-Packard (HP) rozpoczęła sprzedaż laptopów z bardzo żywotnymi bateriami. Producent deklaruje, że najnowsze akumulatory w ciągu 3 lat nie tracą nic ze swojej nominalnej pojemności i właśnie takiej gwarancji nań udziela. Dzięki temu komputer przenośny będzie pracował na baterii tak długo, jak w momencie zakupu.

Warto przypomnieć, że baterie litowo-jonowe do laptopa (i nie tylko) mogą stracić nawet połowę swojej nominalnej pojemności już po roku użytkowania.

Co więcej, najnowsze akumulatory nie tylko są bardziej żywotne, ale także można je naładować w krótszym czasie. Baterie z serii Enviro mają handlowe nazwy "Sonata" i dostarcza je firma Boston Power. Nowości, w przeciwieństwie do typowych litowo-jonowych odpowiedników, nie tracą swojej pojemności - przynajmniej w ciągu 3 pierwszych lat użytkowania. Później stopniowo ją tracą. Boston Power jest tak bardzo przekonana o ich żywotności, że oferuje nań trzyletnią gwarancję. To jedyna firma na rynku laptopów, która zapewnia nam tak długi okres gwarancyjny.


HP wykorzysta baterie Sonata w swoich laptopach (Fot. TG Daily.com)

Ponieważ użytkownicy wymieniają swoje laptopy średnio co 3 lata, Boston Power informuje, że baterie są sprzyjające środowisku, bo nie trzeba ich kupować tak często jak tradycyjnych odpowiedników.

Kolejną rewelacją jest ładowanie: po 30 minutach stan naładowania wynosi 80 proc. To bardzo dobry wynik, który sprawia, że najnowsze laptopy HP docenią głównie osoby, którym zależy na pracy z dala od gniazdek elektrycznych.

Użytkownicy komputerów Apple Mac mogą zakupić baterie Sonata już teraz, jeśli skorzystają z usług firmy specjalizującej się w akcesoriach do laptopów, Quickertek. Firma ta sprzedaje baterie Sonata dla MacBooków i MacBooków Pro już od dłuższego czasu.

Laptopy HP z bateriami Sonata już wkrótce pojawią się w sprzedaży. Możemy ich oczekiwać także w Polsce.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Az ze zdziwienia spojrzalem na moja baterie i sie zdziwilem, myslalem ze montuje sie baterie polimerowe, albo conajmniej niklowo-wodorowe.
  • avatar
   Szymon331
   0
   Niech dadzą mi taką baterię i powiem czy po 3 latach nie straciła swoich parametrów. Ja już nie potrafię wierzyć zapewnieniom producentów. Czy ktoś wierzy że ta bateria powstała 3 lata temu i przez ten czas ją testowano? Wątpię.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    i co w tym nowego???
    Mam do sony ericssona d750i baterię od 2,5 roku i nadal działa prawie jak nowa; co prawda szybciej traci napięcie, ale za to przy kilku procentach wg telefonu trzyma się bardzo długo, więc porównanwczo czas jest podobny.