Wszyscy więksi producenci przygotowują nowe płyty główne pod procesory Intel Kaby Lake. Pisaliśmy już o modelach firm ASUS, Gigabyte i MSI, więc z „wielkiej czwórki” pozostał jeszcze ASRock – jak można było się domyślać, też szykuje kilka nowych modeli z serii 200.
Tajwański producent pochwalił się pięcioma topowymi modelami z różnych serii – wprawdzie na ujawnionej grafice nie widać szczegółów, ale w oczy rzuca się odmienione wzornictwo (część modeli ma dodatkowo oznaczony laminat literą nawiązującą do serii danej płyty: K - Killer, X – Extreme).
Jakie modele planuje producent? Idąc od lewej mamy nowy model z serii: Killer, Extreme, SuperCarrier, Taichi i Fatal1ty – pierwszy i ostatni powinien zainteresować graczy, natomiast SuperCarrier to topowa konstrukcja (świadczą o tym m.in. cztery wzmocnione sloty PCI-Express x16 i trzy złącza M.2).
Kiedy zadebiutują nowe płyty? Kilak dni temu na fanpage'u producenta rozpoczęło się odliczanie, które wskazuje na jutrzejszy dzień – można zatem podejrzewać, że oficjalna premiera nastąpi podczas targów CES 2017. Niewykluczone, że wtedy też poznamy inne modele z nowej serii Intel 200.
Źródło: ASRock