Gigabyte M912 jest jednak inny od pozostałych mini-laptopów. Uwagę przyciąga ekran o przekątnej 8,9'', który nie dość, że jest dotykowy (rysik nie jest potrzebny), to jeszcze może zostać odwrócony o 180 stopni zamieniając małego netbook'a w wygodny tablet. Dzięki temu możemy surfować po internecie np. leżąc na boku w łóżku, co raczej byłoby trudne w przypadku tradycyjnego laptopa.
Sercem M912 jest mobilny procesor Intel Atom z zegarem 1,6GHz o wyjątkowo niskim poborze mocy. Laptop ma zainstalowany 1GB pamięci RAM i wyposażony został w dysk 160GB. Gigabyte M912 posiada również kamerę o rozdzielczości 1,3 megapiksela, łączność poprzez Bluetooth i Wi-Fi, a także czytnik kart pamięci SD/MMC/MS/MS Pro.
W zależności od wersji wyposażony jest system Windows XP Home lub Windows Vista Basic. Już wkrótce w ofercie kolejne modele laptopów Gigabyte - pełną listę urządzeń tego producenta można obejrzeć na stronie gigabyte.pl.
Test tego netbooka możecie przeczytać na stronach Benchmark.pl.