Dyski OCZ SSD z kontrolerem Indilinx 3-ciej generacji zaprezentowane na IDF 2012

Następcy modeli Vertex 4

Paweł Maziarz

OCZ zaprezentował na targach IDF 2012 dyski SSD z serii Vector, które zostały wyposażone w nową generację kontrolera Indilinx.

W marcu ubiegłego roku koncern OCZ Technology Group wykupił południowokoreańską firmę Indilinx, a więc jednego z producentów kontrolerów do półprzewodnikowych dysków SSD. Niedługo później opracował kontroler Indilinx Everest, który znalazł zastosowanie w modelach Octane i Petrol.

OCZ Vector dysk SSD zdjęcie laminat awers

Niedawno na rynku pojawiły się nośniki Vertex 4 i Agility 4 z drugą generacją tego układu. Na odbywających się właśnie targach IDF 2012 w San Francisco można było zobaczyć modele z jego trzecią generacją.

OCZ Vector dysk SSD zdjęcie laminat rewers

Mowa tutaj o 2,5-calowych modelach Vector, które bazują na kontrolerze Indilinx Barefoot 3 – podobno już nie mającym nic wspólnego z konstrukcjami firmy Marvell. Dyski te będą dostępne w wersjach o pojemności 256 GB i 512 GB, a ich premiera została zaplanowana na czwarty kwartał bieżącego roku. Niestety producent nie zdradził szczegółów na temat ich wydajności oraz prognozowanej ceny.

Więcej o dyskach SSD:

Źródło: Engadget

Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE