Gry

10 najważniejszych wydarzeń targów GamesCom 2009

przeczytasz w 1 min.

Największa europejska impreza dla graczy już za nami. Zobacz świetnie zapowiadające się gry oraz niespodziankę przygotowaną przez Sony - nową konsolę z rodziny PlayStation.

W dniach 18–23 sierpnia w Kolonii odbyła się największa europejska impreza dla graczy – targi GamesCom 2009. Dla przypomnienia warto dodać, że GamesCom jest następcą organizowanych do tej pory w Lipsku Games Convention. Obecna forma targów okazała się strzałem w dziesiątkę. Wystawców było naprawdę sporo, a i przygotowane przez nich prezentacje cechował prawdziwie światowy poziom.

Film – efektowne otwarcie GamesCom 2009

Przez ostatnie dni na łamach Benchmarka pojawiały się wiadomości prosto z hal targowych GamesCom 2009. Informowaliśmy o prezentacjach najnowszych tytułów, takich jak Mafia II czy Mass Effect 2 (swoją drogą, sporo tych kontynuacji, prawda?), o nowych zwiastunach filmowych czy ujawieniu bliższych szczegółów ciekawie zapowiadających się produkcji. Zobacz wszystkie newsy z GamesCom 2009.

GamesCom 2009 to jednak nie tylko pokazy najnowszych i najbardziej oczekiwanych gier. To również intrygujące zapowiedzi i ogłoszenia związane z całą branżą elektronicznej rozrywki – sprzętem, grami, oprogramowaniem.

Na stanowisku Microsoftu rządził oczywiście Windows 7

Tym razem celem naszego artykułu nie było przedstawienie kilkudziesięciu najlepiej zapowiadających się tytułów, które zresztą w znacznej części pokrywały się z tym, co widzieliśmy podczas czerwcowych targów E3, lecz 10. według nas najciekawszych wydarzeń związanych z imprezą w Kolonii.

Słowo wyjaśnienia: wszystkie wydarzenia zostały uporządkowane malejąco, od pozycji dziesiątej do pierwszej, według przyjętego przez nas kryterium atrakcyjności. W ten sposób na dziesiątym miejscu znalazło się wydarzenie mniejszej rangi, a na pierwszym to najbardziej intrygujące i najgorętsze z całej imprezy.