Obudowy

Antec Sonata Elite

Dane techniczne
Jest to obudowa midi tower.
Wygląd zewnętrzny:
Obudowa wykonana jest grubej blachy oraz frontu z matowego czarnego tworzywa. Na froncie znajdują się  dwa porty USB, jeden eSATA oraz miejsce do podłączenia słuchawek i mikrofonu. Uchylna lewostronnie klapka kryje miejsce na 3 napędy 5,25" oraz włącznik.
Środek:
Obudowa jest pojemna i środek łatwy do zagospadorowania. Z prawej strony znajdują się sanki na cztery dyski 3,5".
Chłodzenie:
obudowa posiada tylko dwa wentylatory. Jeden 120 mm na tylnej ściance, drugi typu blower (również 120mm) na wysokości kart rozszerzeń.
Obudowa idealna dla osoby ceniący sobie milimalistyczny styl.

Wrażenia:
Montowanie dysków twardych jest łatwe, obudowa posiada dla każdego dysku mocowanie w specjalnych sankach oddzielonych od obudowy gumowymi podkładkami. Dyski umieszczone są w kanale wentylacyjnym i ich temperatura na peno nie będzie przekroczona. Karty rozszerzeń są mocowane standardowymi śróbkami, nie ma luzów, wszystko ładnie przylega.

Temperatury:
Obudowa jest przewiewna i cicha...ale jeżeli ktoś ma ochotę kręcić procesor cisza niestety już nie istnieje. Dla standardowego taktowania Phenoma II X2 @3100 temperatura procesora w obciążeniu wynosi 51C przy minimalnych obrotach wentylatorów. Niestety przy podkręcaniu procesora do @3500 boxowy wentylator zaczyna halasować, można na to zaradzić zwiększając obroty wentylatora obudowy, wiąże się to niestety ze znacznym wzrostem hałasu.

Podsumowanie:
Polecam obudowe dla osób ceniących sobie cisze, oraz osób które chciałyby przetaktowywać delikatnie swoje procesory. Dla tych drugich niestety musi się wiązać z dodatkowym nakładem finansowym na wymianę boxowego wentylatora dla utrzymania ciszy. Obudowa ma możliwość modingu, boczna ścianka nadaje się idealnie na okno, w przednich zatoczkach można umieścić chłodzenie wodne.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mICh@eL
  To chyba jet rzut okiem... Tylko 3 :/
 • avatar
  _nick_
  Zgadzam się z mICh@eLem, to raczej rzut okiem, ocena też 3, w recenzji wrzucaj więcej fotek, poszesz opis, wrażenia itd.
 • avatar
  entuzjasta789
  recenzja miesiąca to raczej nie będzie:/
  ocena:dostateczny:)
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam problem z dodatkowymi uwagami. Temperatury są znośne głośność też. Niestety nie jest to obudowa idealna.
  Poszukiwałem czegoś ultra wygłuszającego, niestety to nie ten model. Zarazem jest to jedna z nielicznych obudów, która jest bardzo dobrze wykonana i nie świeci na lewo i prawo.

  Następna "recenzja" będzie lepsza. Na oku mam teraz Saphire Hd 4770 i próbe wykręcenia na niej siódmych potów.

 • avatar
  Konto usunięte
  ode mnie również dostateczny, temat nie został wyczerpany, a powinien był być
  jak na pierwszy raz (a chyba pierwszy) to nie jest źle
  pozdrawiam
 • avatar
  Player1
  Mało treści, zwłaszcza uwag dotyczących kwestii praktycznych, takich jak przebieg montażu, ergonomia itp. Szkoda, że nie zamieściłeś zdjęcia z zamontowanymi w środku podzespołami, wtedy widać najlepiej ile miejsca w środku oferuje buda.
 • avatar
  studencikus
  3 jak 3 .. wazne ze zdał :).. a obudowa ciekawa w sumie.. ten blower mnie ciekawi :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Blower: wywiewa sporo powietrza, jest cichy, zamontowany jest nad całą listwą PCI. Chyba zdaje swoje zadanie, po jego wyłączeniu temperatura karty graficznej rośnie o 3-5C zarówno pod obciązżeniem jak i w spoczynku.
  Dodatkowa uwaga to stosunkowo skomplikowany montaż(brak szybko złączek, etc... Przy czym ile razy się rozkręca i skręca komputer? Moim zdaniem obudowa jest dobra, zakupiłbym ją drugi raz. Alternatywą dla mnie byłaby jedynie obudowa tańsza z domontowanymi matami wygłuszającymi i wolno obrotowymi wiatrakami... Przy czym designowo nie znalazłem interesujących propozycji na rynku.
 • avatar
  studencikus
  i jak dobrze widze jest po tej stronie umieszczony, ze idealnie by mi pasowala do biurka i mial skad powietrze zassysac :).. ale w sumie moj antec 300 tez nie jest zly :) tylko biurko musze zmienic :/