Audictus Achiever - dobre słuchawki nauszne za około 200 zł
Słuchawki

Audictus Achiever - dobre słuchawki nauszne za około 200 zł

przeczytasz w 3 min.

Audictus Achiever to słuchawki nauszne o wyrównanej charakterystyce brzmienia za około 200 zł.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

- dobre, stosunkowo wyrównane brzmienie,; - szczegółowa, żywa średnica,; - zwarte basy,; - wygodna konstrukcja,; - dobra izolacja od dźwięków zewnętrznych,; -wymienny przewód sygnałowy,; - dobrej jakości etui,; - minimalistyczna, uniwersalna stylistyka.

Minusy

- wąska scena dźwięku.

Audictus Achiever - test

Marka Audictus to nowy gracz na wymagającym rynku słuchawek. Marce przyświeca hasło "Audicted to... music", a jej produkty tworzone są z myślą o osobach aktywnych, "uzależnionych" od muzyki. Sprzęt ma odznaczać się dobrą jakością dźwięku, połączoną z nieprzeciętną stylistyką oraz wyróżniającą się jakością wykonania. Pierwszym modelem tego producenta, z którym miałem bezpośrednią styczność był Audictus Achiever, wyceniony na 199 zł.

Audictus Achiever - recenzja słuchawek

Minimalistyczny design

Achiever to słuchawki o konstrukcji nausznej, zamkniętej. Cechują się eleganckim, minimalistycznym designem, dzięki czemu pasują one do szerokiego spektrum stylizacji. Ich wygląd jest po prostu uniwersalny.

Dwie nieduże muszle wykonane z tworzywa sztucznego oraz aluminium przymocowano do metalowego pałąka o regulowanej długości. Plastikowe ramiona, do których przytwierdzono obudowy umożliwiają ich obrót wokół trzech osi.

Audictus Achiever aluminiowe muszle

Pałąk pokryto skórą syntetyczną oraz od strony wewnętrznej cienką warstwą miękkiej gąbki, tak by napierał on jak najmniej na czubek głowy. Nacisk na uszy jest dobrze wyważony - zapewnia pewne przyleganie słuchawek do głowy nawet w trakcie ruchu, bez ich nadmiernego męczenia.

Nie mam zastrzeżeń odnośnie jakości spasowania poszczególnych elementów. Konstrukcja nie trzeszczy w czasie ruszania głową, co nie jest tak oczywiste w modelach częściowo wykonanych z twardego tworzywa sztucznego.

Audictus Achiever skórzane poduszki

Pady wykonane z miękkiej gąbki pokryto miękką i wygodną skórą syntetyczną - bardzo wygodną, zapewniającą świetną izolację od hałasów zewnętrznych, lecz zdecydowanie słabiej oddychającą niż na przykład welur. Efekty tego można odczuć głównie latem, po dłuższym czasie słuchania muzyki. Wewnętrzne wymiary otworu poduszek to około 3,5 x 2 cm (wys./szer.).

Nakładki można bardzo łatwo odłączyć od muszli, lecz ich wymiana na inne może być problematyczna. Przyklejono je do plastikowej ramki, przymocowanej do obudowy przy pomocy czterech zatrzasków. W praktyce uniemożliwia to zastosowanie uniwersalnych padów bez procedury odrywania oraz klejenia. W zestawie nie znajdziemy innych poduszek, co jest jak najbardziej zrozumiałe w słuchawkach za tę kwotę.

Audictus Achiever obudowa

Muszle kryją w sobie dwa przetworniki neodymowe o średnicy 40 mm - po jednym w każdej słuchawce. Według specyfikacji producenta są one w stanie przenieść pasmo 20 - 20 000 Hz.

Łatwa wymiana przewodu

Dużym plusem Audictus Achiever jest możliwość łatwej zmiany przewodu sygnałowego. Pozwoli to uniknąć drogich napraw na wypadek jego uszkodzenia. Kabel wpina się do gniazda 3,5 mm znajdującego się w dolnej części lewej słuchawki.

Audictus Achiever przewód

W zestawie ze słuchawkami Audictus Achiever otrzymujemy przewód słuchawkowy o długości 1,2 m oraz przekroju kołowym. Brakuje oplotu ochronnego, jednak gumowa izolacja jest na tyle sztywna i gruba by można uniknąć jego przyspieszonego zużycia. Obecny jest efekt mikrofonowy, który w praktyce jest niewykrywalny w czasie odsłuchu.

Około 10 cm od muszli w przewodzie zintegrowano niewielki mikrofon do rozmów z pilotem zdalnego sterowania. Znajduje się na nim jedynie pojedynczy przycisk, odpowiedzialny za odbieranie połączeń telefonicznych oraz kontrolę słuchanej muzyki.

Audictus Achiever bok

Kabel z obu stron został zakończony wtyczką jack 3,5 mm. Miejsce jej łączenia z przewodem nie zostało w jakikolwiek sposób usztywnione, dlatego trzeba uważać aby nie zaginał się on nadmiernie w tamtym miejscu, co mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia.

Audictus Achiever przetworniki dynamiczne

Dobre etui w zestawie

Miłym dodatkiem jest solidnie wykonane etui do przenoszenia słuchawek - jedno z najlepszych z jakim się spotkałem w modelach do około 200 zł.

Jest bardzo sztywne, grube oraz wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu szansa na przypadkowe uszkodzenie słuchawek jest niewielka.

Audictus Achiever etui

Osoby, które preferują nieco bardziej kompaktowe rozwiązania, mogą również przenosić słuchawki w materiałowej saszetce, która jednak nie ochroni ich tak dobrze, jak sztywny pokrowiec.

Skrócona specyfikacja

  • Przetworniki: dynamiczne, średnica 40 mm
  • Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
  • Impedancja: 32 Ohm
  • Długość przewodu: 1,2 m (wymienny)
  • Waga: około 138 g

Na kolejnej stronie recenzji przeczytasz o tym jak słuchawki Audictus Achiever spisują się w trakcie odsłuchów.