Candy GrandoVita Slim - dobra, cicha pralko-suszarka
Pralki

Candy GrandoVita Slim - dobra, cicha pralko-suszarka

przeczytasz w 1 min.

Jest nowoczesna i ma zmniejszoną głębokość, więc pasuje nawet do małej łazienki. Ma funkcję pary, dzięki której można odświeżyć ubrania i przygotować je do łatwego prasowania oraz wyposażono ją w cichy i energooszczędny silnik inwerterowy. Test Candy GrandoVita Slim.

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

- cichy silnik inwerterowy,; - sprawne suszenie ubrań,; - funkcja pary ułatwiająca prasowanie,; - możliwość opóźnienia uruchomienia do 24 godzin,; - spory wybór przydatnych programów,; - możliwość sterowania za pomocą smartfona przez NFC,; - zmniejszona głębokość,; - prosta obsługa.

Minusy

- szkoda, że nie ma Wi-Fi (np. do wysyłania powiadomień na smartfon).

Candy GrandoVita Slim, cicha pralko-suszarka - test

Dokładnie tak jak mówi nasza redaktorka Martyna w tej wideorecenzji: Smartfony, komputery, telewizory – wszystko to bywa przydatne, ale nie ma się co oszukiwać... życie byłoby ciężkie również bez dobrej pralki, a najlepiej pralko-suszarki. Nie ma zmiłuj - w końcu każdy z nas będzie musiał uprać co trzeba, więc po co robić to głośno i nieprzyjemnie, skoro można cicho i komfortowo.

Candy GrandoVita Slim - test i recenzja

Dlatego testujemy dla Was Candy GrandoVita Slim, która wypierze, wysuszy, a nawet usunie wstępnie zagniecenia, dzięki funkcji pary, ułatwiając tym samym prasowanie. Jest to bardzo dobra i cicha pralko-suszarka z silnikiem inwerterowym, która poza znakomitą funkcjonalnością i efektywnością oferuje też takie smaczki jak możliwość szybkiego uruchamiania odpowiednich programów za pomocą smartfona, przez NFC.

Candy oferuje wiele przydatnych programów prania, począwszy od świetnego 14-minutowego, idealnego do odświeżania i usuwania lekkich zabrudzeń, aż po długie programy, wraz z trybem Aquaplus. W nim pralka pobiera znacznie więcej wody, by nawet mocno zabrudzona odzież była jeszcze lepiej wyprana i wypłukana. Cały wsad jest też ważony, by możliwie jak najlepiej dobrać parametry prania.

W dodatku  Pralka jest wyposażona w system wstępnego mieszania środka piorącego i wody - Mix Power System +. Taka mieszanka jest rozpylana pod wysokim ciśnieniem bezpośrednio na pranie. Dzięki temu detergent lepiej wnika wgłąb tkaniny, a efektywność prania polepsza się. Na końcu prania technologia ciśnieniowego rozpylania pozwala dokładnie wypłukać środek piorący z ubrań.

Candy GrandoVita Slim - cicha pralko-suszarka

Najlepsze jest to, że wkładamy ubrania brudne, a wyjmujemy nie tylko czyste, ale też suche. Pralka ma kilka trybów suszenia - może przygotować odrzież do prasowania, tak by miała optymalną wilgotność, albo wysuszyć ją zupełnie, by była gotowa do założenia lub włożenia do szafy.

Jaki poziom głośności generuje? Ile zużywa prądu i wody? Jak obsługuje się ją za pomocą telefonu? Czy warto ją kupić? O tym i o innych kwestiach opowie Wam Martyna w naszej wideorecenzji. Zapraszamy!

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wolak
  1
  Miałem pralkosuszarkę i powiem jedno jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, lepszym rozwiązaniem jest osobno oba urządzenia,(suszarka większa inny większy bęben i szybciej suszy) i jak padnie, to tylko jedno i wydatek mniejszy, no chyba że nie ma miejsca, ale można postawić jedno na drugim.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Posiadam pralko-suszarkę Hotpoint i powiem tylko tyle, że podczas miesięcy jesienno-zimowych jest to idealne rozwiązanie. Można pranie tylko podsuszyć lub wysuszyć na przysłowiowy wiór. Tego ostatniego jednak nie polecam, bo odzież nie znosi długotrwałego działania wysokiej temperatury. Ogólnie pranie się nie kisi wisząc na stacjonarnej suszarce. Fajne jest też to, że pranie po suszeniu jest bardziej miękkie i puszyste. Jest tylko jedna zasada, nie wkładamy do suszenia ciuchów na maksa, tylko jakieś około 2 kg mniej niż do prania. Tak, aby pranie miało przestrzeń na obieg gorącego powietrza. Nasz Hotpoint jest na 10Kg prania i 7kg suszenia.
   Kwestia eksploatacji, to rachunki zwiększyły się może o 10-15 złotych w skali miesiąca, a pierzemy w zasadzie cała sobotę i niedzielę oraz sporadycznie w pozostałe dni. Ogólnie fajna sprawa włożyć sobie kołdrę do prania i po około 3 godzinach wyciągnąć suchą i pachnącą. :)
   Przed zakupem także się obawialiśmy takiego rozwiązania, ale po około 2 latach użytkowania nie wyobrażamy sobie życia w domu bez pralko-suszarki. Zresztą tak samo jak bez zmywarki. :D

   P.S. OMG gimbazo, to urządzenie ma prać i suszyć, nie wysyłać SMS'y !!!
   • avatar
    rahl_r
    0
    Cyt: "MINUSY
    - szkoda, że nie ma Wi-Fi (np. do wysyłania powiadomień na smartfon)."

    8-) Szkoda, że nie wiąże krawatów.
    • avatar
     Kokolina
     -1
     Chyba zostanę przy zwykłej pralce, a może mnie przekonają w media expert, zobaczymy
     • avatar
      darioata
      -3
      Jam mam pralke kupiona w latach 80 tych i pierze do dzisiaj!
      Te nowe kosztuja fortune i psuja sie po kilku latach!

      https://www.google.com/search?q=pralka+frania&client=ubuntu&hs=nyz&channel=fs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiW3KLu_q7hAhU2xcQBHfrtB6QQ_AUIDigB&biw=1280&bih=623
      • avatar
       Daro_ufo
       0
       Kiedy ktoś mieszka w bloku i posiada mikroskopijną łazienkę to rozwiązanie 2 w 1 chyba nie jest takie złe. Sama recenzja to raczej reklama niż recenzja z prawdziwego zdarzenia. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć o ile suszarka średnio podnosi rachunki za prąd?
       • avatar
        hideo
        0
        chromowana felga ;)
        • avatar
         pioterro77
         0
         Posiadam właśnie ten model i chwalę sobie. Sprzęt dobrej jakości, nie zajmuje dużo miejsca, a mieści do 9 kg!! Prawie zapomniałem o prasowaniu :)
         • avatar
          pioterro77
          0
          Posiadam właśnie ten model i chwalę sobie. Sprzęt dobrej jakości, nie zajmuje dużo miejsca, a mieści do 9 kg!! Prawie zapomniałem o prasowaniu :)