CM Storm Trigger-Z - klawiatura dla wymagającego gracza
Klawiatury

CM Storm Trigger-Z - klawiatura dla wymagającego gracza

przeczytasz w 1 min.

Dopracowana w każdym szczególe klawiatura mechaniczna dla graczy, preferujących jakość na poziomie „ultra”.

Ocena benchmark.pl
  • 5/5
Plusy

wysoka jakość wykonania, przełączniki Cherry MX, odłączany przewód, wygodna podkładka pod nadgarstki, 3 tryby podświetlenia, 5 stopni podświetlenia, dopracowane oprogramowanie, funkcja 64KRO, automatyczna aktywacja profilu po uruchomieniu danej aplikacji, perfekcyjne działanie zaprogramowanych ustawień

Minusy

brak HUB-a USB, brak wejścia/wyjścia audio, wysoka cena

CM Storm to powstały w 2008 roku segment firmy Cooler Master, odpowiedzialny za projektowanie i produkcję peryferiów przeznaczonych stricte dla graczy. Nastawiony na sprzęt o wysokiej jakości, spełniający wymagania nie tylko przeciętnego gracza, ale również profesjonalisty.

Trigger-Z to następca sędziwego już (jak na sprzęt komputerowy) Triggera. Podobnie jak poprzednik – jest to klawiatura mechaniczna, zaprojektowana z myślą o graczach, wyposażona w mechaniczne przełączniki Cherry MX, klawisze programowalne oraz oprogramowanie umożliwiające personalizację ustawień. W stosunku do wersji poprzedniej użytkownik ma do dyspozycji nie 64 kB, a 128 kB wbudowanej pamięci, pozwalającej na zapis 75 mark w 5 profilach (po 15 makr na profil).

Jest to zdecydowanie sprzęt z górnej półki, skierowany do graczy, którzy oczekują przede wszystkim peryferiów wysokiej jakości, spełniających ich określone, specyficzne wymagania.

CM Storm Trigger-Z z boku

Specyfikacja techniczna

Typ klawiaturymechaniczna, podświetlana
Typ klawiszyCherry MX Brown (testowana)
Cherry MX Red
Cherry MX Blue
Profil klawiszywysoki
Trwałość klawiszy50 mln uderzeń
Wymiary klawiatury476 x 253 x 38 mm
Liczba klawiszy109
Waga1516 g
Typ komunikacjiprzewodowy
Długość przewodu1,8 m
InterfejsUSB 2.0
Klawisze programowalnetak
Klawisze multimedialnetak
Częstotliwość raportowania1000 Hz (co 1 ms)
Czas reakcjib/d
Inne64KRO, 5-stopniowe podświetlenie w 3 trybach, 5 profili gracza

Mimo, iż testowany przez nas model powstał z myślą o graczach – bardzo dobrze sprawdzi się również podczas codziennego użytkowania. Przełączniki Cherry MX Brown uchodzą za najbardziej uniwersalne, szereg przycisków multimedialnych i funkcyjnych ułatwia obsługę komputera na co dzień, a klawisze programowalne czynią klawiaturę praktyczną nie tylko podczas rozrywki, ale i pracy.