Klawiatury

Co A4Tech proponuje graczom? Test 3 klawiatur: G100, G600 i G700

przeczytasz w 2 min.

Postanowiliśmy przyjrzeć się A4Tech’owskim rozwiązaniom dla graczy. Produkty tej firmy są tanie, zadowalającej jakości, jednak niektóre z nich zasługują na większą uwagę. Spojrzałem na klawiatury: Xg

Postanowiliśmy przyjrzeć się A4-Tech’owskim rozwiązaniom dla graczy. Produkty tej firmy  są tanie, zadowalającej jakości, jednak niektóre z nich zasługują na większą uwagę. Spojrzałem na klawiatury G100, G600 i G700  XGameMAX evolution, okiem wprawionego gracza FPS.

G100

Z racji na rozmiary i okrojoną liczbę klawiszy jest to raczej mini-klawiatura.

Co do jakości wykonania nie mam specjalnych zastrzeżeń. Zastosowane plastiki są przyzwoitej jakości, nisko-profilowe klawisze są odpowiednio matowe, szorstkie, a WSAD powleczony został pomarańczową gumą. Klawisze te są też dużo większe na tle całej reszty. Ma to oczywiście zapewnić nie tylko lepszą orientacje na tej „wielkiej” klawiaturze ale i przyczepność. Palce śmigają po nich bardzo szybko i wygodnie. Gumka jest przyjemna w dotyku, klawisze mają sporą powierzchnię, a i ich skok jest bardzo „dopracowany”.

Klawisze ułożone są w dość specyficzny sposób. Przede wszystkim nie są one po skosie, co wymaga przyzwyczajenia. Z tym nie miałem większych problemów, jednak twardym orzechem okazało się podniesienie Shifta i Controla o jeden poziom w górę – kilkuletnie przyzwyczajenie pozostaje i po kilku dniach wciąż się myliłem. WSAD jest nieco oddzielony od reszty klawiszy i stanowiło by to problem, gdyby nie ich podniesiony profil. Dzięki temu zawsze wiemy na czym „stoimy”.

Inny potencjalny problem tkwi w stabilności klawiatury. Zamiast trzymać się podłoża, jeździ bez specjalnego wkładu siły. Nie zdarzyło mi się to w czasie żadnego z meczy, w każdym bądź razie uczulam na to przyszłych nabywców.

Jeśli ktoś zamierza korzystać z klawiszy F1, F2… może mieć z tym problemy. Opisane zostały w niemalże niewidoczny sposób.

Z dodatkowych klawiszy uzyskujemy tylko Volume Up i Down, których i tak nie udało mi się zmusić do działania.

Klawiatura nie ma możliwości definiowania makr, klawiszy multimedialnych czy funkcyjnych.

Egzystencjalnym wątpliwościom poddaje istnienie nakładek na klawiaturę z opisem klawiszy – żaden wytrawny gracz z nich nie skorzysta, ale początkującym w np: Counter Strike’u, może się to przyda.

Do klawiaturki producent dorzuca etui - pomysł jak najbardziej OK., ale jest ono zbyt małe i ciasne. Klawiatura wchodzi bardzo opornie. Byłoby to nawet fajne rozwiązanie na lany, bo etui ma także kieszeń na myszkę, ale umieszczenie całej klawiatury w worku wymaga iluzjonistycznych zdolności – mi się to nie udało.

Musimy mieć też na uwadze brak pełnej gamy klawiszy. Bez dodatkowej klawiatury nie dokonamy prawie żadnych zmian w configu. Dla formalności wspomnę o wodoodporności klawiatury.

Pomijając kilka błędów może być to udany produkt dla gracza, jednak mało zaangażowanego. Gra się na niej całkiem przyjemnie, ale dla mnie największą wadą jest żonglerka klawiaturami. Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem w pokojach z PeCetem podłączonym pod TV, gdzie niewygodnie grałoby się na pełnowymiarowej klawiaturze, zwłaszcza że ta mieści się na udzie.

Moja ocena:
 
Jakość wykonania:
zadowalająca
Funkcje dla graczy:
zadowalająca
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: do 35 zł
 

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login