DOD LS475W - test wideorejestratora dla wymagających
Rejestratory samochodowe

DOD LS475W - test wideorejestratora dla wymagających

przeczytasz w 2 min.

Jeździsz dużo po mieście czy wyjeżdżasz w długie trasy? Tak czy inaczej, potrzebujesz wysokiej klasy wideorejestratora, zatem sprawdź nasz test DOD LS475W.

Ocena benchmark.pl
 • 5/5
Plusy

- jakość nagrań w dzień i w nocy,; - GPS,; - łatwa i przyjemna obsługa,; - praktycznie bezobsługowa praca,; - długi przewód zasilający,; - mały, ale solidny uchwyt.

Minusy

- cena? (dla niektórych pewnie tak).

Dostępne na rynku kamery samochodowe możemy z powodzeniem podzielić na trzy kategorie. Dolna półka - urządzenia w cenie opiekaczy do kanapek, raczej nie warte uwagi, średnia półka - sprzęt, który jest już w pełni używalny, ale brakuje mu jakości lub funkcjonalności oraz wysoka półka - bardzo dobre rejestratory samochodowe, nieźle wykonane i sprawdzające się we wszystkich warunkach (czyli po prostu godne polecenia). DOD LS475W zdecydowanie należy do ostatniej, najlepszej z tych grup.

DOD LS470W GPS - front

DOD LS475W, czyli wideorejestrator na poziomie

Testowany model nie należy do najtańszych, ale nie jest też sprzętem, na zakup którego musimy poświęcić małą fortunę. Czy cena usprawiedliwiona jest przez jakość nagrań i funkcjonalność? To sprawdzimy za chwilę. Na razie jednak można uznać, że koszt zakupu tego urządzenia jest w pełni zrozumiały po zajrzeniu do jego specyfikacji technicznej.

DOD LS470W GPS - uchwyt

DOD LS475W wyposażony jest w sensor SONY STARVIS CMOS, nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) w 60 klatkach na sekundę. Ma wbudowany odbiornik GPS, pozwala na zabezpieczenie nagrań hasłem oraz wykrywa ruch i w razie wypadku automatycznie zabezpiecza zapisuje i zabezpiecza filmy. Rejestrator potrafi także monitorować zaparkowany pojazd, nagrywa filmy w pętli, a także automatycznie rozpoczyna nagrywanie oraz kończy je, gdy na stałe zatrzymamy samochód.

DOD LS470W GPS - ekran

Zainstalowany obiektyw ma przysłonę f/1.6, co przydaje się nocą i w słabych warunkach oświetleniowych, podobnie jak czułość na poziomie 12 800 ISO. Kąt widzenia obiektywu to aż 145 stopni, a rejestrowane filmy podglądamy wygodnie na 2,7-calowym ekranie TFT LCD. Jakość nagrań poprawia filtr redukujący rozmycia. DOD LS475W pozwala na analizę pokonywanych tras i swojego stylu jazdy. Ciekawostką jest to, że data i aktualna godzina synchronizują się z Zegarem Atomowym.

Specyfikacje techniczna:

 • Rozdzielczość filmów: 1920x1080 px (16:9, 60 i 30 kl./s)
 • Tryb HDR: Tak
 • Format filmów: MOV
 • Czułość ISO: 12 800
 • Pole widzenia obiektywu: 145 stopni
 • Wyświetlacz: 2,7 cala, TFT LCD (typu TN)
 • Obsługa kart pamięci: microSD (do 128 GB)
 • Akumulator: 180 mAh
 • Mikrofon: Tak
 • Głośnik: Tak
 • Odbiornik GPS: Tak

Wykonanie i zawartość zestawu

Kamera zapakowana jest w niczym niewyróżniające się pudełko, ale pochwalić należy to, że cała papierologia i akcesoria mieszczą się w osobnym kartoniku na dnie opakowania. Bardzo to praktyczne. W pudełku znajdujemy krótką instrukcję oraz kartę gwarancyjną, długi przewód zasilający, który można tak poprowadzić, by nie pałętał nam się przed oczami, dodatkowy uchwyt pozwalający na spięcie kabla oraz małą przyssawkę montowaną u góry urządzenia.

DOD LS470W GPS - lewy bok

Front DOD LS475W zdobi obiektyw, logo producenta i numer modelu oraz głośniki. Prawa ścianka ma port mini HDMI i gniazdo przycisku RESET, lewa - gniazdo kart pamięci. Na górze jest port mini USB oraz przyciski zasilania i MODE, a na pleckach obok ekranu widzimy po lewej stronie przyciski nawigacyjne umożliwiające też wykonanie zdjęcia i regulację głośności przycisków wraz z diodą sygnalizacyjną, z prawej zaś przyciski MENU, włączania/wyłączania nagrywania oraz wygłuszania mikrofonu. w oczy rzuca się także wystający odbiornik GPS.

DOD LS470W GPS - prawy bok

Wykorzystane materiały to bardzo dobrej jakości plastiki - są delikatnie matowe i szorstkie w dotyku. Urządzenie nie skrzypi, nie odkształca się, jest solidne i zwarte. Na plus również wykonanie przycisków, które mają wyczuwalny, wyraźny skok oraz słyszalny klik - co jest zwyczajnie wygodne podczas majstrowania w urządzeniu, kiedy nie chcemy zdejmować do z zamocowanego uchwytu.