Gry

Dziewczyny z gier wideo!

przeczytasz w 1 min.

Od Alyx Vance z Half-Life 2, przez Rayne z BloodRayne, po samą Larę Croft. Wybraliśmy najfajniejsze dziewczyny z  gier.

Swego czasu zastanawiające wydawało mi się, czemu tak wielu mężczyzn decyduje się na granie w tytuły MMORPG kobiecymi postaciami. Na rozmyślaniach mijały dni, tygodnie, miesiące, aż w końcu doszedłem do wniosku, że przyczyna może być tylko jedna – żaden normalny facet nie miałby ochoty przez długie godziny, często do późna w nocy, gapić się na tyłek jakiegoś przerośniętego ogra. W tym szaleństwie jest metoda! Drodzy panowie, tym samym zapraszamy was na prawdziwą ucztę dla oka każdego miłośnika wirtualnej rozrywki.

Wprawdzie jedno zdjęcie mówi ponoć więcej niż tysiąc słów, jednak w obawie przed atakiem wściekłego ruchu feministek, a także z szacunku dla dokonań i niekiedy ciekawej fabuły przygotowanej przez producenta, przytoczymy także krótką historię każdej z opisanych przez nas bohaterek. A wybraliśmy najlepsze z najlepszych. Najbardziej urocze, charyzmatyczne i zapadające w pamięć.  Nie bez przyczyny w końcu wizytówką i swoistą ikoną przemysłu gier jest właśnie kobieta – słynna Lara Croft.

Przed lekturą tekstu warto też wspomnieć o tym, jakie przyjęliśmy założenia. Stawialiśmy na bohaterki, które wykreowały gry komputerowe i konsolowe, które stały się symbolem popkultury lub śmiało mogłyby nim być. Piękne, charakterystyczne, interesujące. Takie, które pamiętamy po latach.

Stawiając na prymat gier odpuściliśmy sobie liczne panie, które na ekrany naszych telewizorów i monitorów przywędrowały z kart książek i filmów. Co innego w drugą stronę. A sami zobaczycie, że zaskakująco wiele z naszych bohaterek miało sporo szczęścia do ekranizacji!

Zapraszamy do lektury i podziwiania!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login