Telefony

eShare - czyli jak udostępniać pliki z urządzenia z Androidem na komputer PC

przeczytasz w 1 min.

Witam.

Chciałbym na wstępie powiedzieć, ze jest to moja pierwsza recenzja w internecie. Proszę takze o obiektywnie i rzetelne komentarze.

Na pewno każdy posiadacz smatrphona chiał lub musiał skopiować pliki z telefonu na komputer lub odwrotnie. W tym momencie konieczność znalezenia kabla USB może stanowić dla niektórych nie lada problem. Z pomocą przychodzi nam program eShare firmy DoMobile Ltd, dostępny w sklepie Google Play. 

 

Dzięki niemu mamy możliwość podglądu i zmiany zawartości karty SD w swoim telefonie z Androidem na komputerze z zainstalowanym system Windows. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia kompatybilności z innymi systemami, jednak program pokazuje możliwość korzystania z Mac OS.

Pierwszym krokiem jest pobranie w/w programu na swój telefon. Myślę, ze proces jego instalacji nie stanowi dla nikogo  problemu, takze pominę ten element. Następnie uruchamiamy ściągniętą aplikację. Naszym oczom ukazuje się menu główne.

Do wyboru mamy dwie opcje. Udostępnianie całej zawartości karty SD lub wybranego folderu i uwierzytelnianie. Po wybraniu tej drugiej pojawią się nam dwa pole do wpisania wybranego nicku i hasła. Po podaniu tych danych mozemy udąstępnić naszą kartę SD poprzez kliknięcie przycisku Start Share. W kolejnym menu pojawią się nam dane, które trzeba będzie wpisać na komputerze. 

 

Po poprawnym wykonaniu powyzszych kroków nalezy uruchomić Eksplorator Windows. W górnym pasku wpisujemu adres widoczny w drugim menu, zaczynający się od ftp://. Następnie zostaniemy poproszeni o wpisanie nicku i hasła. Logujemy się używając danych podanych wcześniej. Po chwili pojawia się nam zawartość karty SD. W tej chwili mamy całkowity dostęp na plików w naszym telefonie. 

Myślę, ze ten poradnik pomoze komuś. Dziękuję i przepraszam za brak litery "Z z kropką", powodem prawdopodobnie jest klawiatura. 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  To co powiem jest aktualne i na temat. Ja udostępniam pliki między kompem a telefonem za pomocą dropbox. Obecnie jest promocja i darmowa rejestracja z mojego linka polecającego doda wam do standardowych 2 giga 500 mega. Więc szczerze polecam bo pliki są widoczne na wszystkich kompach na których to mam zainstalowane:
  http://db.tt/2Prh7XFs
  • avatar
   Imba_
   1
   Nie rozumiem komentarzy w stylu ' mam dropboxa (czy inne tego typu cos) i gdyby nie on fajna apka...' Ludzie jestescie jacys walnieci czy co? dropbox jest ok sam uzywam... ale nakrec filmik i udostepnij go dropboxem gdy zajmuje 500 mega albo 1 giga... dasz rade? Pewnie i dasz choc czesc tego typu programow ma ograniczenie wielkosci pliku do 20 mega.
   Albo jak sie jest u znajomego i chce mu sie dac jakis wiekszy plik czy wziasc od niego film to moze co bedziecie czekali az 600 mega sie zaupa na boxa a potem jeszcze sciagnie na fona?
   to jest apka do przyesylania wiekszych plikow bezposrednio przez wifi a nie wrzucana w chmure a potem jeszcze z niej sciaganie i synchro na bog wie ilu urzadzeniach.
   • avatar
    Lightning
    0
    - "konieczność znalezenia kabla USB może stanowić dla niektórych nie lada problem" niby dlaczego? Jak się kupuje nowy (używany zresztą też) smartfon to dostaje się odpowiedni kabel
    - "przepraszam za brak litery "Z z kropką" " i bez tego jest tu trochę literówek
    - mogłeś napisać jeszcze jakąś "ciekawostkę" dotyczącą Androida, bo odważę się powiedzieć, że w tej recenzji nie wysiliłeś się.

    A tak z ciekawości zapytam - czy wg ciebie ten "program" może zostać porównany do popularnego chomika? ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Rozumiem. Tekst pisałem na Chromie i przeczytałem go kilka razy przed wysłaniem, jednak jak widać nie wyłapałem wszystkich błędów. Co do stylistyki to faktycznie kuleje. Następny raz będzie bardziej dopracowany.